Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 17 Sie 2017, 15:37
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Konwersje  »  Konwersje a turnieje - dopuszczą czy nie dopuszczą?
Autor Wiadomość
Ajas
@Redaktor

Pochwał: 1

Galeria Ajas (3 zdjęcia)

Post Wysłany: 31 Lip 2017, 21:31
Zacytuj zaznaczone

LoneWolf uważam, że przesadzasz, zaraz tu nam zaczniesz rozpalać ogniska i urządzisz polowania na nieprawomyślnie konwertujących Razz

Model zawiera najważniejsze elementy minasa pozwalajace go odróżnić (hełmy i tarcze), ciężkie zbroje w naszej grze wyglądają bardzo różnie (od morkowej segmentówki, przez długą do ziemi zbroję RRG, aż po... strasznie podobne do Rohańskich zwykłych zbroi puszki z Gundabadu). Ten temat byłby pomocy, ale photobucket jest inwalidą http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=11977.

Nie mam najmniejszego problemu z puszczeniem takiej armii, nie dlatego, że lubię puszczać śmieci na stół. Robię to, bo widzę, że ktoś wykonał początek drogi do wyróżniającej się armii, gdybym grał przeciwko temu ani chwili nie miałbym wątpliwości kto, jest kim. To zawsze było dla mnie jednym z najważniejszych (ale nie jedynym) kryterium uznania, czy coś się nadaje na stół. Tutaj mamy jeszcze, jak wspomniałem elementy odróżniające profil, co jest in plus.

Na koniec zostaje dodać, że ostatnie słowo ma organizator turnieju i w tej materii nigdy nic się nie zmieni.

Pozdrawiam, Ajas Very Happy

Jesteś z Poznania? kliknij!
   Powrót do góry »

Godfryd
~Sędzia LO

Post Wysłany: 01 Sie 2017, 9:22
Zacytuj zaznaczone

1) Czy twórca włożył należytą ilość wysiłku w konwersję?
2) Czy konwersję trzymają skalę?
3) Czy model który mają reprezentować da się bez problemu odróżnić od reszty modeli na stole?
4) Czy konwersja w jakimkolwiek stopniu przypomina model który ma reprezentować (jest konwersją a nie konwersją-proxem).

Nie każdy ma talent modelarski i finanse żeby opłacać zamówienia, nie każdy ma taką samą wizję modeli w danej armii (czasem ludzie chcą mieć coś innego co będzie się odcinać). Dopóki nie sprawia to problemu w grze i widać włożony wysiłek uważam że powinno się takie rzeczy puszczać bez żadnych problemów zamiast na siłę szukać dziury w całym i starać się być idealnie poprawnym w kwestii fluffu (wymagać niewiadomo czego). Takie konwersje jak tych weteranów puściłbym bez mrugnięcia okiem dając przy tym maxa za konwersję i wysywig z hobby.

LoneWolf
~Zbrojmistrz Khazad-dum

Ostrzeżeń: 2

Post Wysłany: 01 Sie 2017, 9:45
Zacytuj zaznaczone

Widzę, że wasze podejście do konwersji jest bardzo luźne i wszystko jest po staremu wg. zasady minimum wkładu pracy i "jakiś element zgodny z oryginałem" zamiast większość elementów zgodnych z orginałem. Zamiast zwiększać poziom to jest równanie do przeciętności, ale spoko może potrzeba więcej czasu na zmiany.

Jako, że temat jest u nas w Krk świeży, bo i na IMP zauważyliśmy, że konwersje są na poziomie "bez komentarza" i ostatnio też mamy taką sytuację: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1448672241888292&set=gm.673384449517167&type=3&theater

Proszę o wyrażenie opinii o tej armii z tematu na fb i polecam post Krzyśka Pajora, który porównuje tą sytuację do zwiększania poziomu w dziedzinie rekonstrukcji historycznej.
   Powrót do góry »

Zack
~Giermek Balina

Galeria Zack (4 zdjęcia)

Post Wysłany: 01 Sie 2017, 9:51
Zacytuj zaznaczone

Ja podobnie jak większość przedmówców puściłbym takie konwersje. Oczywiście jak zwrócił uwagę Godfryd wszystko zależy od wielu czynników. Jeżeli widać jakiś włożony wysiłek i widać, że jest to maksymalny efekt jaki ktoś może osiągnąć, to nie ma problemu. O ile takie konwersje wykonał ktoś początkujący w tym temacie, kto nie za bardzo wie jak używać GSu czy innych materiałów to co ma więcej zrobić ? Wolę na stole takich weteranów niż ulepy z GSu czy plasteliny (pozdro dla zdjęcia w tle armii Isengardu na jednym z profili LOTRowych na FB - większość wie o czym mówię). Jeśli wygląda to schludnie, ale spartańsko pod względem użytych technik to wszystko jest ok. Dużo bardziej wolę widzieć na stole coś takiego, gdzie przy odpowiednim malowaniu śmiało można rozpoznać model docelowy niż coś co po prostu nie wyszło, bo autor nie potrafi rzeźbić. Oczywiście, jakby z takimi konwersjami na mastera nagle wyskoczył znany ze świetnych konwersji rzeźbiarz, to można by wtedy kręcić nosem - patrząc na pytania, które zadał Godfryd.

Nie zapominajmy o tym, że to jest hobby i każdy maluje i konwertuje na miarę swoich możliwości. Ja osobiście uczę się używania GSu i po 12 latach w tym hobby dopiero od niedawna uzyskuję efekty, których nie bałbym się wystawić na turnieju. Nie dajmy się zwariować, bo zdaje mi sie że nie o to w tym wszystkim chodzi.
   Powrót do góry »

Godfryd
~Sędzia LO

Post Wysłany: 01 Sie 2017, 9:59
Zacytuj zaznaczone

O to chodzi- to jest zabawa, kompletnie nie kupuję takiego parcia na idealne konwersje na stołach i dokładania do tego jakieś idei podwyższania poziomu (niby czego i dla kogo).

Twórca jest zadowolony z konwersji? Jest. Ty wiesz co reprezentują? Wiesz. Gra jest możliwa (podobna skala itp) Jest. To w czym problem i po co go na siłę szukać? Dla mnie gra turniejowa to przede wszystkim wygrywanie kminą, taktyką, pomysłem na bitwę, a nie kręcenie nosem że kurczę, te weterany z rohańców to tak sobie, olaboga co za niski poziom konwersji w polsce, dokąd to zmierza.

Odpowiadając na pytanie dotyczące krasiów- twórca wytłumaczył, że takie mu się bardziej podobają itp, itd. Musiałbym zobaczyć zdjęcie porównawcze do oryginalnego khazada lub iron hillsa, bronie powinny być odpowiednio zamienione, ale raczej również nie widziałbym problemu.

Jest nas tak mało w środowisku, i większość tak dobrze się zna, że robienie problemów ludziom który chcą mieć armię wyglądającą tak a nie inaczej kiedy my mamy zupełnie inną wizję tego jak powinna wyglądać to zwykłe rzucanie kłód pod nogi, ja chce w czasie bitew i turniejów się relaksować a nie martwić że ktoś mi ściągnie konwersję.

Dodam jeszcze, bo widziałem że Cichy nie chciał tego puścić, że jak Ty Bartku grałeś Blackshieldami robionymi z zwykłych goblinów + futro to nikt się nie dojaniepawlał że za małe modele do oryginałow i w ogóle nie przypomina to Blackshielda, a teraz nagle Wam się fajnie ośrodek rozwinął i zamiast się wspierać i grać to robicie wszystko żeby atmosfera była słaba. Taka moja prywatna opinia, ale to Wasza piaskownica i Wasze zabawki- bawcie się.

LoneWolf
~Zbrojmistrz Khazad-dum

Ostrzeżeń: 2

Post Wysłany: 01 Sie 2017, 10:31
Zacytuj zaznaczone

Godfryd napisał:
O to chodzi- to jest zabawa, kompletnie nie kupuję takiego parcia na idealne konwersje na stołach i dokładania do tego jakieś idei podwyższania poziomu (niby czego i dla kogo).

Twórca jest zadowolony z konwersji? Jest. Ty wiesz co reprezentują? Wiesz. Gra jest możliwa (podobna skala itp) Jest. To w czym problem i po co go na siłę szukać? Dla mnie gra turniejowa to przede wszystkim wygrywanie kminą, taktyką, pomysłem na bitwę, a nie kręcenie nosem że kurczę, te weterany z rohańców to tak sobie, olaboga co za niski poziom konwersji w polsce, dokąd to zmierza.

Odpowiadając na pytanie dotyczące krasiów- twórca wytłumaczył, że takie mu się bardziej podobają itp, itd. Musiałbym zobaczyć zdjęcie porównawcze do oryginalnego khazada lub iron hillsa, bronie powinny być odpowiednio zamienione, ale raczej również nie widziałbym problemu.

Jest nas tak mało w środowisku, i większość tak dobrze się zna, że robienie problemów ludziom który chcą mieć armię wyglądającą tak a nie inaczej kiedy my mamy zupełnie inną wizję tego jak powinna wyglądać to zwykłe rzucanie kłód pod nogi, ja chce w czasie bitew i turniejów się relaksować a nie martwić że ktoś mi ściągnie konwersję.

Dodam jeszcze, bo widziałem że Cichy nie chciał tego puścić, że jak Ty Bartku grałeś Blackshieldami robionymi z zwykłych goblinów + futro to nikt się nie dojaniepawlał że za małe modele do oryginałow i w ogóle nie przypomina to Blackshielda, a teraz nagle Wam się fajnie ośrodek rozwinął i zamiast się wspierać i grać to robicie wszystko żeby atmosfera była słaba. Taka moja prywatna opinia, ale to Wasza piaskownica i Wasze zabawki- bawcie się.

Mamy doświadczenie w temacie i troche strachu o to w jaką stronę to pójdzie po prostu. Bazujemy na tym co było kiedyś i nie chcemy rozwoju w tą stronę. Kiedyś z powodów o których mówiłem grało się konwersjami na bardzo niskim poziomie, sam takimi grałem - outy, gundabady, vwt. Jestem przekonany, że to, że wkład pracy był taki mały zależało od akceptacji takiego stanu rzeczy, od przyzwolenia na to, tylko i wyłącznie, nie od zdolności. Teraz nie wystawiłbym takiego modelu na stół. Przez brak przyzwolenia na lenistwo chcemy, aby ludzie bardziej się postarali, aby poziom konwersji nie był na poziomie: kitka na hełmie, gs na plecach, plasticard i włócznia na krasnoludzie. Kiedyś działał mechanizm: on ma marną konwersję, to ja też nie muszę się starać, jak on może grać byle czym to ja mogę grać byle czym, mniej się zmęczę robiąc. Od jednej osoby może zacząć się dekonstrukcja tego co wypracowalśmy naszym poważnym podejściem, które z całą pewnością jest godne naśladowania.

Co do krasnoludów, tłumaczenie zakończyło się na tym, że twórcy podoba się "styl gry tą armią", co nie zostało wyjaśnione i tak naprawdę intencje są nieznane, a jest to bardzo ciekawe i dziwne zarazem. Może niektórzy lubią wybujałe fantastyczne modele, ale wychodzi na to, że większość nie lubi z takowymi grać. Chcemy grać w LOTR nie w coś innego. Jeśli chodzi o wyobraźnię i przyzwolenia, interpretacje modeli to akceptuje niemal wszystko, gdy niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że jakiś goblin może mieć s4, bo przecież to goblin, wielka słaba masa, albo jak można wspierać mumaka włócznią, przecież to nierealne. Gdzieś są jednak granice.
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl  »  Konwersje »  Konwersje a turnieje - dopuszczą czy nie dopuszczą? Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: