Battle Companies - Zło

Temat poświęcony Kompaniom Bitwnym
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

06 sty 2018, 11:58

Pogaduchy o kompaniach Zła.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
stefek01

12 sty 2018, 10:33

Czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie podzielić się informacją jak wygląda skład wyjściowy oddziału z Umbaru oraz jak wygląda ich drzewko rozwoju jednostek ? Bardzo różni się od tego z nieoficjalnego podręcznika Johnatana R. Bakera? A może tej frakcji nie ma w podręczniku Games Workshop :>:
Przymierzam się do kupna podręcznika ale chciałem z wyprzedzeniem przygotować swoją BC.
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

12 sty 2018, 11:37

Cześć,

Kompania Korsaży z Umbaru zaczyna bazowo w składzie:
3x Corsair of Umbar with shield
3x Corsair of Umbar with spear
2x Corsair of Umbar with bow

Corsair of Umbar with bow mogą awansować na Corsair Arbalester

Z Reinforcementu możesz otrzymać (poza powyższym) dodatkowo Corsair Reaver i Corsair Arbalester.

Mają "Unique Wargear", czyli "Smoke Bombs", a bohaterowie mogą zyskać zasadę "Shadows of Umbar".

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Jaskier

12 sty 2018, 22:05

Widziałem juz isemgard i morie. Moria bardzo mnie rozczarowała pod względem posiłków. Liczylem też na obecność wargów przechodzacych w pająki i nietoperze. Nic z tego. Miałem chociaż nadzieje na wargobusy. Kula w płot i trzeba mieć ze 20 goblinow do gry.
Isengard wyglada nieco lepiej ale jeżeli losujemy posiłki elit mamy tylko ferali i berserkerów którzy w zasadzie prawie niczym sie nie różnią.

Dobre armie z reguły lepiej choć i tam są takie kwiatki jak 3 rodzaje jednostek w Arnorze z gotowym już uzbrojeniem. Jeszcze będę się na pewno wypowiadał.
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Dominig

13 sty 2018, 11:07

Ja wciąż czekam na swój podręcznik, może ktoś napisać co jest w początkowej bandzie Isengardu?
kostkadomina.blogspot.com
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

13 sty 2018, 18:27

2 x UH-Scout
3 x UH-Scout with Shield
2 x UH-Scout with Bow

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:

Zresztą - polecam ten kanał. Kolega z Norwegii omawia każą kompanię:

https://www.youtube.com/channel/UCMu95i ... _polymer=1
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
Jaskier

14 sty 2018, 9:51

Ciekawa sprawa w kompanii Angmaru.
Mamy tam następującą notkę:

"An Angmar Orc is exactly the same as Mordor Orc in terms of profile; the only difference is the name... for now"

Co my tu mamy? Ano na moje jest to mała zapowiedź tego że w podręczniku MIDDLE EARH SBG doczekamy się zmian orków z angmaru względem tych mordorskich. Nie tak dawno temu GW wrzuciło jakiś test pack czy coś w tym stylu gdzie każda armia dostawała bonusowe zasady za jej "czystość" czyli wystawienie jej do gry bez posiłków. Angmar o ile pamiętam miał taką że wszystkie orki w 3 calach od dowolnego bohatera spirita miały terror. Czyżby nowe Angmar Orcs miały mieć terror? A może będą miały specral blade'y? Ucieszyłbym się nawet gdyby poszli w tym kierunku. Byłoby to ciekawe.

Jeżeli szykują się Angmar Orcs to może wydawca pójdzie krok dalej i rozpisze nam równierz Isengard Orki?
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Dragowicz

14 sty 2018, 12:49

Ciekawe poszlaki, ucieszył bym się jakby tak było, można by wreszcie grać na oficjalne armylisty od wydawcy, bo gra "czysto" by coś dawała. mnie osobiście interesują domniewane nowości do Numenoru.
A co do tematu, sam nie mam podręcznika bo mnie nie stać dać tyle za kilka stron papieru, i osobiście czekam na jakiś skan czy pdf, ale podał by ktoś skład początkowy Dol Guldur i ich zasady specjalne? z góry dzięki.
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
wilqu

14 sty 2018, 13:35

Świetne informacje lubię czyste rozpiski a nie łączone kombosy. Oby tego nie spieprzyli i te bonusy za "czystość' były wyważone. Obecnie np. absurd gundabad ma ancient enemies na krasnale ale te na orki już nie <freak> Czyli ork nienawidzi krasnoluda ale krasnolud orka nie tak bardzo .
Amal Shufar, At Rrug!!!
Awatar użytkownika
Garrry

14 sty 2018, 14:03

Skany podręcznika wjechały na stronę Zasady Hobbit na fejsie
Awatar użytkownika
Dragowicz

14 sty 2018, 14:07

Up
Chwała Sauronowi, dzięki na info, ciekawe na ile się różni od tego z 2016, literatura na wieczór.
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
wilqu

14 sty 2018, 14:48

Barti pisze:
Zresztą - polecam ten kanał. Kolega z Norwegii omawia każą kompanię:

https://www.youtube.com/channel/UCMu95i ... _polymer=1
Hej ten You tuber świetnie opisuje warbandy ale nie znalazłem u niego bandy Mordoru tylko Warg Riders. Może jakiś miły Janusz wrzucić spis Mordoru z zasadami i ewolucją .
Nie każdy korzysta z facebooka:)
Amal Shufar, At Rrug!!!
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

15 sty 2018, 8:01

Miły Janusz wrzuca poniżej Mordor:

3x Mordor Orc with shield
2x Mordor orc with spear
2x Mordor Orc with two handed weapon
2x Mordor Orc with bow

Army Specific Hero upgrade - Orcish browler