Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 21 Lis 2017, 4:32
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Oficjalne Profile Ligowe - dyskusja  »  Armylisty Ligi Ogólnopolskiej 4.0 - temat dyskusyjny
Autor Wiadomość
Ereinion
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 05 Sie 2017, 20:49
Zacytuj zaznaczone

Wydaje mi się, że pytanie należy do innego działu. A co do odpowiedzi: nie można. Wybierasz przed walką jedną broń, i w jej trakcie używasz cech tylko i wyłącznie tej broni.
   Powrót do góry »

LoneWolf
~Zbrojmistrz Khazad-dum

Ostrzeżeń: 2

Post Wysłany: 05 Sie 2017, 21:58
Zacytuj zaznaczone

Ereinion napisał:
Wydaje mi się, że pytanie należy do innego działu. A co do odpowiedzi: nie można. Wybierasz przed walką jedną broń, i w jej trakcie używasz cech tylko i wyłącznie tej broni.

Z zapisu wynika, że nie jest to takie jednoznaczne jakby się wydawało. Co na to nasi sędziowie?
   Powrót do góry »

Ajas
@Redaktor

Pochwał: 1

Galeria Ajas (3 zdjęcia)

Post Wysłany: 05 Sie 2017, 22:10
Zacytuj zaznaczone

Ereinion ma rację - stosuje się jeden rodzaj broni w czasie konkretnej walki.

Pozdrawiam, Ajas Very Happy

Jesteś z Poznania? kliknij!
   Powrót do góry »

Zack
~Giermek Balina

Galeria Zack (4 zdjęcia)

Post Wysłany: 05 Sie 2017, 22:33
Zacytuj zaznaczone

Oczywiście ze albo lanca albo miecz. To tak jakby np Iron Guard używał piercing strike od topora i jednocześnie feinta od sztyletu. Ansurd. Poza tym w booku głównym jest zapis mówiący o tym, ze używa się jednego rodzaju broni na raz.
   Powrót do góry »

Alexij
~Sędzia LO

Post Wysłany: 05 Sie 2017, 22:35
Zacytuj zaznaczone

Podrecznik główny, Hobbit: Unexpected Yourney. Str 67. Close Combat weapon.
"(...) controling player must choose which weapon will be used during that Fight, unless he has special rules that state otherwise."

Zapis jasny i czytelny. Nie ma tu miejsca na dodatkową dyskusję.

Goblin Skryba
~Bębniarz z głębin

Post Wysłany: 10 Sie 2017, 18:53
Zacytuj zaznaczone

AnathemeBouffon Grałem ostatnio więc chyba mogę się uczciwie wypowiedzieć co do dunlandu.
Dwie sprawy w czystych dunlendingach: F3 i def 3-5. To olbrzymi problem w graniu na dobro. O ile piersze łatwo zredukować przy pomocy UH, to kiepska obrona boli, zwłaszcza u bohaterów klasy thyrdana.

Wildmeni? Za ten sam koszt mam orka z special strikami we wszystkich kolorach tęczy, do tego wymiana d4 na oczko męstwa i lepszą celność (u wildmena nieposiadającego żadnej opcji broni dystansowej) nie jest dobrym pomysłem. To nie pg, po prostu kwestia czysto praktyczna. Jedyne co to na wildmenów działa furia, bo orkowie szamana w Isenie nie mają

O Sharkey'u już pisałem.

Tak przy okazji niech ktoś zaspokoi moją ciekawość - czemu kap dunlandu no name ma tyle woli co szaman i jest droższy od kapitana uruków?
   Powrót do góry »

Eltharion
~Gwardia Drzwi Durina

Post Wysłany: 10 Sie 2017, 20:26
Zacytuj zaznaczone

To tak przy okazji... kazad guard może użyć broni dwuręcznej i jako że jest nią topór to dodatkowo zasady topora ?

Goblin Skryba
~Bębniarz z głębin

Post Wysłany: 10 Sie 2017, 20:31
Zacytuj zaznaczone

1. To nie jest temat o typach broni ani o armyliście krasnali, są one widoczne na forach strategia i taktyka oraz siły dobra
2. Tak, można korzystać z obu tych bonusów naraz
   Powrót do góry »

FishPriest
~Sędzia LO

Ostrzeżeń: 1

Post Wysłany: 10 Sie 2017, 21:28
Zacytuj zaznaczone

Goblin Skryba napisał:
.
Tak przy okazji niech ktoś zaspokoi moją ciekawość - czemu kap dunlandu no name ma tyle woli co szaman i jest droższy od kapitana uruków?

Oryginał GW tak ma. Imo jest bardzo fajne urozmaicenie, przydatne gdy grasz na leśne ze stormami Smile

Darek_Dunadan
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 15 Sie 2017, 18:49
Zacytuj zaznaczone

Czy Gandalf Biały w liście Fellowship ma C6 celowo, czy jest to babol? Odkąd pamiętam, miał C7, a i wszyscy inni czarodzieje takie mają.
   Powrót do góry »

nappoleon3
~Treser wargów

Post Wysłany: 15 Sie 2017, 19:11
Zacytuj zaznaczone

Witam ,chciałbym zaproponować zmianę następującego profilu esterling taskmaster.Przyjmujac ze taskmaster jest to kapitan z dodatkową umiejętnością i biczem chciał bym zasugerować podrożenie modelu o 5p i zmienienie poziomu jego obrony do 6 Tak jak ma to miejsce w statystykach kapitana
   Powrót do góry »

david36
~Strażnik wyschniętej studni

Galeria david36 (12 zdjęć)

Post Wysłany: 15 Sie 2017, 19:23
Zacytuj zaznaczone

Mam pytanie dotyczące Dol Guldur. Jest tam jednostka, która ma dwie nazwy: Great ork of Dol Guldur i Great uruk of Dol Guldur. To w końcu ork, czy uruk?

Grupa na fb: https://www.facebook.com/groups/771243309591323/
   Powrót do góry »

AnathemeBouffon
~Gwardia Drzwi Durina

Post Wysłany: 16 Sie 2017, 0:12
Zacytuj zaznaczone

Goblin Skryba napisał:
AnathemeBouffon Grałem ostatnio więc chyba mogę się uczciwie wypowiedzieć co do dunlandu.
Dwie sprawy w czystych dunlendingach: F3 i def 3-5. To olbrzymi problem w graniu na dobro. O ile piersze łatwo zredukować przy pomocy UH, to kiepska obrona boli, zwłaszcza u bohaterów klasy thyrdana.

Wildmeni? Za ten sam koszt mam orka z special strikami we wszystkich kolorach tęczy, do tego wymiana d4 na oczko męstwa i lepszą celność (u wildmena nieposiadającego żadnej opcji broni dystansowej) nie jest dobrym pomysłem. To nie pg, po prostu kwestia czysto praktyczna. Jedyne co to na wildmenów działa furia, bo orkowie szamana w Isenie nie mają

Wciąż - szarża z siłą 5 + toporki. Pokaż mi drugą armię która tak pięknie może pootwierać najtwardsze puszki. Obrona niska, ale coś za coś. Uciąłbym tym wildmenom punkt w kosztach, faktycznie mogliby się stać bardziej opłacali. Ale jak można mieć wątpliwości co do Thrydana? Odkąd gram Isenem ciągle słyszę - "potrzebujesz Thrydana i Vrasku". Nie bez powodu. Dobrze, na obronę 5, ale konno, w szarży, po wygranej walce może zadać... policzmy - 2 ataki z bazy, +1 za szarżę, x2 za powalenie (jeżeli model jest pieszy), x2 za jego zasadę specjalną. Dobrze liczę, czy coś pomyliłem? 12 RAN? 12 RAN Z SIŁĄ 6? Pozatym może prowadzić 18 wojowników i kosztuje 25 ptk więcej niż standardowy kap UH. 35 jeżeli doliczymy konia.

"Dwie sprawy w czystych dunlendingach: F3 i def 3-5. "
Hej, kolego, F3 to STANDARDOWA wartość dla wyszkolonego ludzkiego wojownika. Rohańce mają F3, Minasi mają F3, orkowie mają F3. Oczekujesz elfów?
Odnośnie deffa - fakt, Thrydan jest miękki jak na bohatera, ale reszta? Kolejna ściąga - D3 to podstawa, D4 to zwykła zbroja, D5 to zwykła zbroja + tarcza. Znów, czego oczekujesz? Minasów w puszkach czy krasnoludzkich zbroi? Rohan ma właściwie te same wartości, a nie słyszę głosów ,że Rohan jest niegrywalny.

Dunland to armia dzikich ludzi, więc ciężko oczekiwać wysokiego defa czy finezyjnych cięć. Ale możesz liczyć na sporą liczebność i ogromną siłę modeli. Masz też dużą siłę ognia dzięki Ruffiansom i skromne wsparcie magiczne Sharkeya. W skrócie - masz zalety i masz wady, nie masz wszystkiego i tak właśnie powinno pozostać.

"To olbrzymi problem w graniu na dobro. O ile piersze łatwo zredukować przy pomocy UH"
Ja, gdy wystawiam klocek UH z D6 i F4 to mam wrażenie, że zyskuję przewagę nad większością przeciwników w polu, nie zaś "wyrabiam normę", bo D6 i F4 to nie jest norma. Założenie leżące u podstaw systemu było takie ,że zło jest liczniejsze. Jeżeli tęskisz za wyższym F to porównaj koszt punktowy HE z kosztem Dunlendinga.

Zapraszam na mój blog!
   Powrót do góry »

FishPriest
~Sędzia LO

Ostrzeżeń: 1

Post Wysłany: 16 Sie 2017, 10:06
Zacytuj zaznaczone

Cytat:
Ale jak można mieć wątpliwości co do Thrydana? Odkąd gram Isenem ciągle słyszę - "potrzebujesz Thrydana i Vrasku". Nie bez powodu. Dobrze, na obronę 5, ale konno, w szarży, po wygranej walce może zadać... policzmy - 2 ataki z bazy, +1 za szarżę, x2 za powalenie (jeżeli model jest pieszy), x2 za jego zasadę specjalną. Dobrze liczę, czy coś pomyliłem? 12 RAN? 12 RAN Z SIŁĄ 6? Pozatym może prowadzić 18 wojowników i kosztuje 25 ptk więcej niż standardowy kap UH. 35 jeżeli doliczymy konia.

Zasadniczo, model konno:
2 ataki z bazy+1 za szarżę=3. Po obaleniu 6 kości na ranienie - każda zadana rana jest podwajana zatem 12. Jednak trzeba pamiętać, że ranisz dwiema kostkami za każdy atak a jego efekt podwajasz, rzekłbym - on próbuje zabić 3 modele na turę, lecz ma to dosyć ułatwione.

I wstydź się, jeśli na tym modelu masz raptem 6 siły, bo max wyciąga 9. Genialny model, troszku drogi jednak, bo to isen. Teraz przy obecności szamana w tej armii serio rozpatruję grę, jednak nadal fight 3 boli, zważywszy na wszędobylskość walki 4 w siłach dobra Smile

AnathemeBouffon
~Gwardia Drzwi Durina

Post Wysłany: 16 Sie 2017, 19:07
Zacytuj zaznaczone

[quote="FishPriest"]
Cytat:

I wstydź się, jeśli na tym modelu masz raptem 6 siły, bo max wyciąga 9. Genialny model, troszku drogi jednak, bo to isen. Teraz przy obecności szamana w tej armii serio rozpatruję grę, jednak nadal fight 3 boli, zważywszy na wszędobylskość walki 4 w siłach dobra Smile

Tak, można użyć topora.

Przejrzałem własnie armylisty dobra:
-elfy mają z bazy F5,
-krasie mają z bazy F4,
-ludzie mają z bazy F3,
-analogicznie skaluje się koszt punktowy,
-wszystkie odstępstwa od tej zasady to albo jednostki elitarne (albo autystyczne fantazje twórców Hobbita).

Wniosek jest dość prosty, biorąc pod uwagę ,ze Dunledingowie nie są jednostką elitarną. Zło znacznie bardziej gwałci logikę niż dobro, bo mamy i uruki z F4, i morków z S4, i hunter orki z A2 itd. itd. ale wyścig zbrojeń który rozpoczęło GW to nie jest dobra metoda.

Zapraszam na mój blog!

Ostatnio zmieniony przez AnathemeBouffon dnia 17 Sie 2017, 5:56, w całości zmieniany 1 raz
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl » Liga Ogólnopolska  »  Oficjalne Profile Ligowe - dyskusja »  Armylisty Ligi Ogólnopolskiej 4.0 - temat dyskusyjny Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: