Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 21 Lis 2017, 4:32
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Malowanie   »  Złoty pancerz dla ambitnych
Autor Wiadomość
kudłaty22
~Sędzia LO

Post Wysłany: 21 Lip 2017, 10:35
Zacytuj zaznaczone

To pytanie kieruje do wprawionych w boju malarzy bo interesuje mnie tylko naprawdę dobry efekt. Ilość czasu włożona w prace PRAWIE Smile nie ma znaczenia.

Koledzy malarze macie sprawdzony sposób na ładne złote zbroje? np do wysokich elfów lub galadrimów? Podejmowałem już wiele prób ale ciągle nie jestem zadowolony z tego jak wychodzą moje złote pancerze. Technika NMM mi nie do końca odpowiada, wolałbym jednak używać metalików. Nie chce by zbroje były żółte jak kurczaczki wielkanocne ani brązowe jak dobrze wypieczona grzanka. Nie czuje też malowania bez zwykłych farb i nakładania 10 warstw washy. Może nieco kręcę nosem ale na pewno każdy doskonale rozumie że chce sie mieć możliwie najładniejsze modele.
   Powrót do góry »

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 21 Lip 2017, 11:18
Zacytuj zaznaczone

http://www.coolminiornot.com/articles/1379-lotr-last-alliance-elf
Ja malowałem pancerz z tego poradnika, od siebie dodałem to, że finalne rozjaśnienie robiłem 3 razy. Po pierwszym dałem zielony wash od GW, po drugim chyba devlan mud, a po 3 już tylko krawędzie na srebrno.
Efekt dobrze oddaje zdjęcie. Ja jestem bardzo zadowolony i kolejnych elfów jak do nich wrócę pomaluję w podobny sposób.

Więcej zdjęć powinno być w moim WiPie

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:

Te washe dawałem dosyć mocno rozcieńczone, tak żeby nie zmieniły zupełnie koloru zbroi, a tylko dodały gdzieniegdzie kolorowe refleksy.

Sprzedam: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=19319#429600
   Powrót do góry »

Paull7
~Strażnik wyschniętej studni

Galeria Paull7 (2 zdjęcia)

Post Wysłany: 21 Lip 2017, 20:53
Zacytuj zaznaczone

kudłaty22 ja swoje przygody z elfimi pancerzami wrzuciłem do WIP'a, tam też odsyłam po zdjęcia.

Ale ogólnie - brązowa baza ->złoty->złoty+srebrny->srebrny, nazw nie podaję bo korzystałem z farb p3, citadel i vallejo naraz. Dodatkowo po warstwie złoty+srebrny leciał wash czarny+baal red + sepia i tutaj bawiłem się proporcjami. Lubiłem jak zbroje miały ciepłą barwę, więc w proporcja była na korzyść baal red bądź też poprawiałem potem drugim washem. I w zależności od tego jak gładkie miały być przejścia tak dużo warstw złoty+srebrny nakładałem.

DariuS
~Giermek Balina

Ostrzeżeń: 1

Galeria DariuS (18 zdjęć)

Post Wysłany: 08 Sie 2017, 9:54
Zacytuj zaznaczone

Kluczem do dobrego metalika, jest... dobry metalik Very Happy (kiedyś Mortimer nagrał o tym film).
Sam używałem 3 farb z tej serii i śmiało mogę stwierdzić, że GW ani Vallejo nie mają lepiej (realniej) wyglądających na modelach metalików. Wadą (przynajmniej w moim odczuciu) jest rozcieńczenie farby w alkoholowej mieszance przez co podczas ich nakładania wymaga się wody destylowanej+spirytusu (UWAGA! Za dużo % i mieszanka może stracić swoje właściwości).
Zaletą są cienkie warstwy (w porównaniu do akrylowych metalików) i ich niezbędna liczba (relatywnie mniejsza) = możesz sobie pozwolić na więcej warstw washa/tuszu.

- "ten model nie jest pomalowany, on jest upier*****y farbą jak stół Kamila Durczoka o_O"
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl  »  Malowanie  »  Złoty pancerz dla ambitnych
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: