Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 28 Lip 2017, 17:00
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3, 4
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Turnieje i inne imprezy   »  [Master] NoRthcon 2-3 IX 2017 - Parowe Mistrzostwa Polski
Autor Wiadomość
Darlark
*Sztygar

Post Wysłany: 14 Lip 2017, 13:28
Zacytuj zaznaczone

Slotgan napisał:
Pierwsze dwa monstery za pkt czyli...jak wezmę jednego z buta i jednego latającego to wydaje 3pkt z koszyka?

Tak:
Monster latający - 2Pkt
Monster nielatający (do dwóch) - 1Pkt

Grond
~Kwatermistrz-piwowar

Galeria Grond (1 zdjęcie)

Post Wysłany: 14 Lip 2017, 13:33
Zacytuj zaznaczone

FishPriest zaliczamy do bezpośrednich Smile

Pozdrawiam
   Powrót do góry »

Slotgan
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 14 Lip 2017, 15:15
Zacytuj zaznaczone

Darlark napisał:
Slotgan napisał:
Pierwsze dwa monstery za pkt czyli...jak wezmę jednego z buta i jednego latającego to wydaje 3pkt z koszyka?

Tak:
Monster latający - 2Pkt
Monster nielatający (do dwóch) - 1Pkt

Ale do dwóch z buta łącznie za 1pkt? Smile
   Powrót do góry »

kudłaty22
~Sędzia LO

Post Wysłany: 15 Lip 2017, 15:14
Zacytuj zaznaczone

Ja mam jeszcze uwage do pierwszego scenariusza. Terrorysci kryjacy sie posrod uchodźców... panowie błagam w te gre graja tez dziecaki. Czy mozemy odstawic polityke na bok i jakos zmienic to nazewnictwo? Może coś co choć troche pozwoli poczuć klimat LOTRa.
Niewyobrazam sobie poprostu sytuacji w ktorej odstawiam młodszego brata po grze w figurki do domu rodzinnego i zaczyna on opowiadac o tym jak zabijał uchodźców żeby nie wpuścić do siebie terrorystów.

Proponuje jakichś posłańców i szpiegów albo złodzieji i ich płotki. Cokolwiek
   Powrót do góry »

Tarnowski Lew
~Strażnik Wschodniej Bramy

Post Wysłany: 15 Lip 2017, 19:00
Zacytuj zaznaczone

Szukam do pary gracza grającego złem, jeśli ktoś z Poznania mam miejsce w aucie na wyjazd Smile

LoneWolf
~Zbrojmistrz Khazad-dum

Ostrzeżeń: 2

Post Wysłany: 15 Lip 2017, 19:27
Zacytuj zaznaczone

kudłaty22 napisał:
Ja mam jeszcze uwage do pierwszego scenariusza. Terrorysci kryjacy sie posrod uchodźców... panowie błagam w te gre graja tez dziecaki. Czy mozemy odstawic polityke na bok i jakos zmienic to nazewnictwo? Może coś co choć troche pozwoli poczuć klimat LOTRa.
Niewyobrazam sobie poprostu sytuacji w ktorej odstawiam młodszego brata po grze w figurki do domu rodzinnego i zaczyna on opowiadac o tym jak zabijał uchodźców żeby nie wpuścić do siebie terrorystów.

Proponuje jakichś posłańców i szpiegów albo złodzieji i ich płotki. Cokolwiek

Dokładnie, pamiętam stare lata, gdzie tworzone były scenariusze na turnieje i smaczki typu wieżyczki z bolterami na stole... Albo coś takiego: (nie tędy droga)

Chciałbym zaprosić wszystkich graczy z Krakowa jak i z poza na turniej organizowany przez Berserkera 27.10.207r. Wstęp 5 zł.

Turniej odbędzie się w formacie 550 punktów w tym minimum 151 punktów na bohaterów, maszynki, sztandary, konnice i jednostki powyżej 15 punktów. Gramy na zasadach Ligi Ogólnopolskiej http://battles.webpark.pl/regulamin_ligi_lotr.pdf.

Obowiązują uściślenia sędziowskie http://members.lycos.co.uk/berserker/news.html
Zasady przyjmujemy identyczne jak na : http://members.lycos.co.uk/berserker/news.html
Odbędą się 4 bitwy, każda z nich będzie trwała 1.40h
Wybory 2007

1.Bitwa.
Strefa wystawienia wynosi 14 cm. PO dochodzi do władzy. Czy życie ludzkie jest warte więcej niż pieniądze? Przed bitwą rzucamy kością k6 wyższy wynik, wybiera czy chce być po Stronie PO czy po stronie obywateli. Celem gracza PO jest przeprowadzenie pieniędzy do skarbca ludzi PO, który znajduje się na krawędzi gracza dowodzącego obywatelami. Gracz dowodzący obywatelami ma na celu odzyskanie pieniędzy co w konsekwencji równa się oddaniu ich szpitalom. Za wykonanie scenariusza gracz otrzymuje 300 pkt. Jeśli strona PO nie wyprowadzi pieniędzy a strona obywateli ich nie odzyska, to żaden z graczy nie wypełnił scenariusza.

2.Bitwa.
PiS u władzy. Inwigilacja. Totalitaryzm. Brak Szacunku dla ludzi. Sobiepaństwo. Koteria. Układ. Rzucamy kością k6, wyższy wynik wybiera czy chce stać po stronie PiS-u czy po stronie opozycji. Gracz dowodzący armią PiS-u otrzymuje 3 agentów CBA – 14 cm ruchu. 5 siły, 1 atak, 5 walki, 1 potęgi, 2 żywotności, zero woli, nie zdają testów męstwa, 1 losu, 6 obrony oraz łuk z siłą 2 Celem ich jest zabicie dowodzącego opozycją za którego zabicie przez agentów gracz dowodzący PiS- em otrzymuje 300 pkt. Gracz dowodzą opozycją ma na celu zabicie agentów – za każdego z nich po 100 pkt.

3.Bitwa.
LID walczy o władze. Strefa wystawienia wynosi 14 cm. Na polu bitwy znajdują się 3 punkty, tzw. Kwach, Miler, Oleksy. Celem obu stron jest kontrolowanie tych punktów pod koniec bitwy. Gratis od SLD – za kontrolowanie Oleksego bania, za kontrolowanie Kwacha choroba filipińska gratis. Już serio to za kontrolowanie każdego z tych punktów dostaje się po 100 pkt.

4.Bitwa.
PSL (zsl). PSL chce przegrać ( równocześnie wygrywając) - nie wie z kim stanie do walki. Każda ze stron wybiera sobie z wyżej podanych przeciwników cel scenariusza.

Pozdrawiam i z góry przepraszam jakby było za ostro, ale nie mogłem się powstrzymać.
Konrad Więcur Więcek.

P.S Będę grał na tym turnieju jako sędzia grający, ale nie biorę nagrody.
   Powrót do góry »

Ereinion
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 15 Lip 2017, 20:54
Zacytuj zaznaczone

LoneWolf, nie wiem, co Twój post ma wnosić do dyskusji poza wywoływaniem zbędnych kontrowersji.. Kudłaty ma absolutnie rację, w Hobbicie nie powinno być miejsca na politykę itp. Nazwa i opis scenariusza wyjątkowo niefortunny, i na dniach na pewno zostanie zmieniony Smile
   Powrót do góry »

FishPriest
~Sędzia LO

Ostrzeżeń: 1

Post Wysłany: 15 Lip 2017, 21:04
Zacytuj zaznaczone

Ereinion napisał:
LoneWolf, nie wiem, co Twój post ma wnosić do dyskusji poza wywoływaniem zbędnych kontrowersji.. Kudłaty ma absolutnie rację, w Hobbicie nie powinno być miejsca na politykę itp. Nazwa i opis scenariusza wyjątkowo niefortunny, i na dniach na pewno zostanie zmieniony Smile

LoneWolf podał przykład podobnych scenariuszy co Wasz z "Uchodźcami i Terrorystami".

Imo nazwy - uciekinierzy i szpiedzy są spoko i zachowują sens scenariusza Smile

dridlonger
~Odźwierny Morii

Post Wysłany: 17 Lip 2017, 19:33
Zacytuj zaznaczone

Szukam grającego złem do pary Smile
   Powrót do góry »

Tarnowski Lew
~Strażnik Wschodniej Bramy

Post Wysłany: 17 Lip 2017, 20:32
Zacytuj zaznaczone

Ja to samo, jakiś "zły" kompan by się przydał Smile

Dodano po 13 godzinach 3 minutach 46 sekundach:

Nurtuje mnie jedna sprawa odnośnie punktów.

Nazgul kosztuje 4p.
Fell beast 2p.

Dlaczego nazg na bestii kosztuje 5p. zamiast 6p. ?

Piszę ponieważ rozważając Radka na orle wydać trzeba 3p. na Radka i 2p. na orła :p

Nie ma "rabatu" jednopunktowego jak w przypadku Nazgula, proszę mnie oświecić dlaczego chyba, że to tylko ukłon w stronę graczy grających złem Very Happy

Sfacio
~Bębniarz z głębin

Post Wysłany: 19 Lip 2017, 8:55
Zacytuj zaznaczone

Ktos z pomorza nie ma jeszcze pary a gra dobrem??
Jak nie to będę pisał do panów powyżej

Załatwione

Ostatnio zmieniony przez Sfacio dnia 20 Lip 2017, 10:35, w całości zmieniany 1 raz
   Powrót do góry »

Reaper
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 19 Lip 2017, 15:55
Zacytuj zaznaczone

Sfacio ja
już mam parę, gram z Grodnem. Zapisuję się niniejszym.
   Powrót do góry »

Sfacio
~Bębniarz z głębin

Post Wysłany: 20 Lip 2017, 10:36
Zacytuj zaznaczone

Też już mam cwaniaku, gram z Tarnowskim Lwem

Grond
~Kwatermistrz-piwowar

Galeria Grond (1 zdjęcie)

Post Wysłany: 20 Lip 2017, 14:41
Zacytuj zaznaczone

Tarnowski Lwie on kosztuje nawet 6 pkt - Radek na Orle może rzucić wzmocniony gniew natury -> kosztuje 4 pkt i orzeł 2 Razz
Nazgul otrzymał bonus bo 6 pkt to zwyczajnie za dużo. Bestia po spadnięciu Nazgula automatycznie ucieka, a orzeł bez Radka na grzbiecie automatycznie zostaje, więc wciąż mamy monstera w armii(który nawiasem mówiąc nic nie stracił na użyteczności). Poza tym, Nazgul na bestii ma jedynie walkę 5, co jest jego wadą. Radek na Orle takiego problemu nie ma że względu na walkę 7 orła. Ale prawdopodobnie zmienimy koszt Radka na orle z 6 pkt do 5, dzięki za info Smile

Pozdrawiam
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl  »  Turnieje i inne imprezy  »  [Master] NoRthcon 2-3 IX 2017 - Parowe Mistrzostwa Polski Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3, 4
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: