Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 17 Sie 2017, 15:41
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  1, 2  Następny
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Prace w toku   »  Makietowa ofensywa - WIP-y Tofika nie tylko dla VIP-ów!
Autor Wiadomość
tofik
~Bębniarz z głębin

Galeria tofik (7 zdjęć)

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 11:06
Zacytuj zaznaczone

Cześć wszystkim!

Na Mitrilu jestem od 2009 roku, ilość moich postów jest znacznie gorsza niż beznadziejna, ale ostatnio przeżywam figurkowo-modelarski renesans – coraz więcej w tym temacie robię i myślę, że warto w końcu to pokazać Smile

Będzie długo, ale myślę, że będzie warto wytrwać do końca tego postu i zaglądać częściej niż sporadycznie do mojego tematu Smile
Na wstępie zaznaczę, że w celu nie zamulania Was, między tekstami (moimi pseudointelektualnymi opisami) będę wrzucał solidną porcję zdjęć Very Happy

To co, tu przedstawię to efekt półrocznego (albo i dłuższego) składowania styrodurów, pianek, balsy, posypek, klejów i wszystkiego innego, co tylko się kojarzy z ogólnym pojęciem modelarstwa/robieniem makiet.

W momencie przeprowadzki do Warszawy (w celu studiowania, pracowania), gdzie miałem swoich znajomych, którzy jak się okazało lubią sobie od czasu do czasu pograć w LotR’a, pojawiła się sposobność do zagrania kilku rundek (a tak naprawdę jednej wielkiej) w nasz kochany system.
Problemem był zawsze brak stołu/makiet do gry. Poczułem się do zrobienia czegoś dla nas...
W zamyśle, na stole miały się pojawić elementy trudnego terenu, wzgórza, skałki i jakieś ruiny do urozmaicenia. Moim problemem zawsze było to, że nie zaczynałem od kilku małych makiet i losowego ich rozmieszczania na stole, tylko... OD RAZU Z GRUBEJ RURY coś wielkiego.
Niestety nie posiadam zdjęć z samej pracy nad makietą (poza jednym), a raczej już gotowca z już granej bitwy.
Nie przedłużając, oto zdjęcia:

Ja w trakcie już końcowej pracy:

Już zdjęcia z bitwy:

Rok po produkcji tej makiety, wziąłem się za projekt jeszcze większy...
Po wykupieniu rozszerzonej wersji Bitwy Pięciu Armii i obejrzeniu absolutnie wszystkich dodatków, postanowiłem zrobić makietę twierdzy krasnoludów.
Inna sprawa, że mój znajomy Damian gra brodatymi, Marek leśnymi elfami a ja zacząłem zbieranie wszelkiej maści orków i Azogów, gundabadów, hunterów itd. Klimat byłby ogromny (sensowni przeciwnicy, makieta zrobiona na picuś-glancuś, soundtrack puszczony z głośników i te klimaty), a i zawsze mieliśmy ochotę pograć w bitwę z oblężeniem, na skalę wielkiej ilości figurek.
Oto efekt mojej pracy – znajduje się też w mojej galerii:

Zgodnie z moim planem/zamysłem, miała być to twierdza osadzona u podnóża gór (zawsze mi się podobało wtapianie murów i całej konstrukcji zamku w elementy rzeźby terenu). Sam sobie tłumaczę, że śnieg, który dałem na makietę jest właśnie konsekwencją osadzenia zamku w takim a nie innym miejscu – tak w sumie celu odpowiedzi na komentarz ~staszkoPL, który nie wiedział skąd śnieg w środku Smile Stos drewna, o który niektórzy pytali pod zdjęciem w galerii, miał być w zamyśle wieżą sygnalizacyjną wzywającą posiłki – taki też mieliśmy pomysł na scenariusz do wykorzystania na makiecie.
Zrobiłem ją w marcu 2016 i jak stała w garażu w domu moich rodziców, tak stoi dalej, bo jak się okazało przesadziłem z rozmiarem makiety i do bagażnika się nie mieści (s**t happens) Very Happy

Kilka osób widziało makietę na żywo lub na zdjęciach. Zdecydowana większość z nich zapytała mnie, w stylu Lecha Wałęsy: „Kamil, a może Ty się zajmij produkcją makiet i zacznij je sprzedawać?”

Pomyślałem sobie, że to jest całkiem w porządku pomysł. Lubię to robić, sprawia mi frajdę konstruowanie budynków, zieleni itd. (zboczenie ze studiów architektury), a jakieś dodatkowe pieniądze zawsze mile widziane. Jak żem pomyślał i wysłuchał, tak żem zrobił. We wszystkim wspierała mnie moja narzeczona, której z miejsca bardzo dziękuję za cierpliwość i znoszenie wiecznego bałaganu, skrawki pianek czy styroduru walały (i dalej walają) się po całym mieszkaniu.

Jako, że temat ten ma być w zamyśle WIP-em (i w sumie promocją mojej osoby, bo może uda mi się coś z tego posprzedawać , a nie widzę lepszego miejsca na start reklamowania swoich „produktów” niż na stronie, gdzie ludzie mają pojęcie o modelarstwie) a dużo rzeczy mam zrobionych to wrzucam zdjęcia z postępów pracy i efekt końcowy.
Tak więc zapinamy pasy i oglądamy (kto chce i kogo jeszcze nie zamuliłem Very Happy )

Na początek zrujnowana strażnica:

Na szczycie wieży dorobiłem kopułę – użyłem zakrętkę od świeczek :p niestety nie mam zdjęć..
Na mury wojownicy mają się wspinać po drabinach, które mam zamiar zrobić. Dodatkowo myślałem nad zrobieniem czegoś w rodzaju drewnianej kładki,która by połączyła wyrwę w rogu muru.

Skaliste wzgórze:
Pomysł na tę makietę wziął się z polskiego podręcznika, który był dodawany do zestawu Mines of Moria, konkretnie chodzi mi o zdjęcie:

Na początek mój ulubiony materiał do robienia „gruntu” pod makiety o „dużej objętości podstawy” – panie i panowie, pianka montażowa do okien:
Już po obróbce

Na to wymodelowany styrodur:

Z premedytacją użyłem do podkładu farby w sprayu – wypaliła częściowo styrodur, co pozwoliło mi na uzyskanie naturalnego wyglądu skałek. Teraz zdjęcia finalne, z pomalowaną makietą i obsypaną posypkami:

Jaki jest las, każdy widzi:

Coś, z czym na pewno większość mitrilowców miała styczność – ruiny z użyciem zestawów do gazetek DeA, Ruins of Moria:

Na polu bitwy muszą też znajdować się małe elementy terenu, przedstawiam więc obelisk, ponownie użyłem pianki montażowej jako podstawy:

Ponownie coś mniejszego, skałki z menhirem:

Po kilkunastu pracach nad makietami i figurkami, bałagan zaczął się robić coraz większy, także offtopowe zdjęcia Very Happy

Porządek zrobiony, więc zaczynamy robić bałagan 2.0 :p

Zrobiłem także portal:

Zachciało mi się drzew własnej roboty, poszedłem do kwiaciarni, poprosiłem o dużą ilość drutów różnej grubości, kwiaciarka zrobiła takie oczy o.O
Efekty prac na drzewami:

Wiem, że konary drzew są za grube. Przyznam jednak, że wg mnie takie powykręcane, z grubymi konarami drzewka wpasowują się na swój sposób w klimat fantasy. Sama praca nad drzewkami była mega żmudna ale jestem bardzo zadowolony (w sumie nie wiem z jakiego powodu) z efektu końcowego.

Pamięta ktoś taki już nie działający sklep Sfan.pl? ~Jeru zrobił swego czasu śmiesznego demota z użyciem ich makiety ruiny wieży. Kiedyś zamówiłem u nich zestaw Mines of Moria. Prowadzili też wtedy sprzedaż elementów scenerii Morii, które można było układać w dowolny sposób. Kupując zestaw MoM otrzymywano w gratisie element tej scenerii – skałki. Dokopałem się do nich po kilku latach i oto co zrobiłem z użyciem samych skałek:

Słuchając soundtracku z Dwóch Wież, konkretnie motywu UH, wzięło mnie coś na zrobienie makiety o charakterze „industrialnym”, rodem z Isengardu. Zachciało mi się zrobić coś „drewnianego”
Poniżej efekty:

Nie powiem Wam czemu, bo sam nie wiem dlaczego, ale uważam tę makietę za mega udany projekt Very Happy

Ze skończonych makiet na chwilę obecną byłoby to wszystko (jest jeszcze jedna makieta, której zdjęć nie posiadam, ale znajdzie się poniżej), tak to się teraz prezentuje:

Jako, że temat jest i będzie WIP-em wrzucam zdjęcia rozpoczętych projektów, które czekają na ukończenie. Nadmienię, iż pracuję nad makietami dość chaotycznie i często zaczynam następne projekty, nie ukończywszy poprzednich.
Nie przedłużając, norka hobbita:

Wzgórze-Kurhan:
I znów pianka montażowa w roli głównej

Tutaj ma się czuć klimat zrujnowanego Arnoru. Wejście do grobowca będzie oznaczone runami.
Muszę kupić szpachlę, zrobię fakturę wzgórza i niebawem ukończę (środa wolna od pracy więc pewnie wtedy poszaleję).

I tu, na (prawie) koniec, pomysł, który przelałem na razie na papier. Mury i bramy w klimacie Edoras:

Na deser pokazuję rzeźbę smoka, robioną for fun (niby nie makieta ale pokazać można), która niestety nie doczeka się końca, ponieważ spadła mi z dużej wysokości i się rozsypała. Zastanawiam się jednak nad wznowieniem projektu.

Szkielet z drutów (pozdrawiam panią z kwiaciarni o.O)), potem plastelina, wikol i jakaś masa z empiku, rzeźbiona. Tak to wyglądało przed upadkiem..

Na chwilę obecną byłoby to wszystko w tym poście. Jeśli ktoś dotrwał do samego końca i nie został zniesmaczony dużą ilością materiału już przy pierwszym to serdeczne dzięki za wytrwałość i zachęcam do wpadania do mojego tematu:)
Zapraszam do wszelkich dyskusji na temat moich prac – będzie ich więcej z pewnością.

***PS Ze sprzedażą nie żartowałem. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem koksem w dziedzinie modelarstwa i że dużo przede mną, ale gdyby ktoś czegoś potrzebował nowego do zrobienia na turniej lub cokolwiek albo by się spodobało coś już zrobionego i chciałby nabyć, to zapraszam na priv!

Dzięki!
Pozdro dla wszystkich! Smile

Ostatnio zmieniony przez tofik dnia 14 Kwi 2017, 16:58, w całości zmieniany 1 raz
   Powrót do góry »

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 11:34
Zacytuj zaznaczone

Wow, trochę za dużo tego żeby do wszystkiego się odnieść... Jestem pod wrażeniem ilości, jakości i w ogóle. Wrzucaj jak najwięcej zdjęć, będę śledził na bieżąco. Na pewno pozgapiam wiele rzeczy i będę chciał się podpytać o kilka innych. Na razie chciałem tylko na gorąco powiedzieć: SZANUJĘ :-)

puzi
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 11:43
Zacytuj zaznaczone

Pełen szacunek, niesamowite makiety. Podziwiam Smile

http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15102&start=60#402179

https://www.facebook.com/Firewall-Druk-3D-1478977759049468
   Powrót do góry »

Shein
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 17:00
Zacytuj zaznaczone

Zanim obejrzę wszystko minie dzień. Dzięki.

Ostatnio zmieniony przez Shein dnia 14 Kwi 2017, 17:07, w całości zmieniany 1 raz
   Powrót do góry »

tofik
~Bębniarz z głębin

Galeria tofik (7 zdjęć)

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 17:00
Zacytuj zaznaczone

Był mały problem z hostingiem, powinno być teraz git Smile

Elfhells
~Gwardia Drzwi Durina

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 19:04
Zacytuj zaznaczone

Super
   Powrót do góry »

Barti
@Redaktor

Galeria Barti (4 zdjęcia)

Post Wysłany: 14 Kwi 2017, 21:09
Zacytuj zaznaczone

Dobra robota, szczególnie imponująca jest ta krasnoludzka twierdza, ale reszta prac również trzyma poziom. Patent z pianką montażową dobry, tyle, że ona chyba dość mocno śmierdząca jest...

Elessar
~Gwardia Drzwi Durina

Post Wysłany: 15 Kwi 2017, 7:51
Zacytuj zaznaczone

Hmm zdjęcia dalej są niedostępne Sad

tofik
~Bębniarz z głębin

Galeria tofik (7 zdjęć)

Post Wysłany: 15 Kwi 2017, 16:42
Zacytuj zaznaczone

Elessar już powinno być ok. Wykupiony transfer, więc powinny zdjęcia jakiś czas pohulać Smile

Wiesniak puzi Elfhells dzięki bardzo za dobre słowo, postaram się coś wrzucać na bieżąco :p

Shein postaram się na przyszłość nie przesadzać Smile

Barti zapach jak zapach. Najgorzej jak Ci się wydaje, źe już wyschła i zaczynasz kroić nożem kuchennym a tu oups, nie wyschło i nóż w piance (a baaardzo ciężko się to usuwa Smile )
Co do twierdzy, postaram się wrzucić więcej zdjęć Smile

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Galeria Dragon_Warrior (20 zdjęć)

Post Wysłany: 15 Kwi 2017, 21:18
Zacytuj zaznaczone

o bogowie - post jak 3 artykuły Razz

LotRownik
~Strażnik wyschniętej studni

Galeria LotRownik (5 zdjęć)

Post Wysłany: 15 Kwi 2017, 23:48
Zacytuj zaznaczone

To może w punktach tym razem, bo post był obszerny Smile A więc tak:
1. Baaaardzo ładna forteca krasnoludów, zewnętrzna warstwa skał to taśma? Bo ostatnio robiłem styropian+taśma i wychodziło podobnie.
2. Pomysł z pianką do okien-też ostatnio nad tym kminiłem, wydaje się być bardzo spoko.
3. W lesie choinki kupne? Czy własnej produkcji?
4. Drzewka, dla mnie są trochę za szerokie pnie i w pniach zbyt widoczne są druty, zastanowił bym się jeszcze na twoim miejscu nad rozmieszczeniem gałązek Smile Ważne, żeby tobie się podobały, poza tym o gustach się nie dyskutuje Very Happy
5. Zaczynanie i nie kończenie makiet, przynajmniej przez długi czas, najmniej lubiana przeze mnie moja cecha Razz
6. Wyjątkowo podobają mi się platformy UH, też ostatnio zacząłem robić (czyli pewnie szybko nie skończę xD) zastanawiałeś się może nad wydrukowaniem jakiegoś zdjęcia "dziury" zamiast czarnej farby?
7. Jeszcze wrócę do krasnali, może warto tej wieży sygnałowej zrobić jakiś płomień z waty?
8. Napraw smoka, bo zapowiadał się syto cyklop
9. Całość naprawdę na duuuuuży plus, będę śledził postępy.
PS: zobatrz jak się przez ciebie rozpisałem, ale długość komentarza adekwatna do długości postu, mam nadzieję, że nie zanudziłem na śmierć Very Happy

joint
~Gwardia Drzwi Durina

Galeria joint (6 zdjęć)

Post Wysłany: 16 Kwi 2017, 14:11
Zacytuj zaznaczone

Kozackie makiety. Sam jestem w trakcie tworzenia jaskinii , niedlugo wrzucę zdjecia Smile

iVAMOS!
   Powrót do góry »

tofik
~Bębniarz z głębin

Galeria tofik (7 zdjęć)

Post Wysłany: 13 Sie 2017, 12:40
Zacytuj zaznaczone

"Trochę" zamuliłem - sesja, praca i te sprawy Mr. Green

LotRownik Dzięki za wielkość odpowiedzi, doceniam Cool

Pokrótce, choinki te niestety kupne, kolejne będą ze szczotek do sedesu Mr. Green
Skały na makiecie twierdzy kraśków, to wymodelowana pianka montażowa po wyschnięciu, na to wikol, potem gazety i ponownie wikol - po wyschnięciu można śmiało malować Smile

Żeby nie było, że tylko sobie piszę - teraz pracuję nad makietą ruin Osgiliath. I ponownie zaczynam kolejny temat, a nie skończyłem poprzednich Smile
Zdjęcia z pracy:

Planuję zrobić dość wysoką wieżyczkę ze zrujnowaną kopułą Smile

Enjoy!

Barti
@Redaktor

Galeria Barti (4 zdjęcia)

Post Wysłany: 13 Sie 2017, 19:22
Zacytuj zaznaczone

Super to wygląda. Mógłbyś śmiało pokusić się o artykuł na główną bo te budynki wychodzą Ci rewelacyjnie... Smile

DariuS
~Zbrojmistrz Khazad-dum

Ostrzeżeń: 1

Galeria DariuS (18 zdjęć)

Post Wysłany: 14 Sie 2017, 13:21
Zacytuj zaznaczone

Barti napisał:
Super to wygląda. Mógłbyś śmiało pokusić się o artykuł na główną bo te budynki wychodzą Ci rewelacyjnie... Smile

Ojj taaaaak!!! Smile

Zacne makiety! Jedyne do czego można się przyczepić to obelisk, który wygląda jak oklejony papierem i drzewek, które nie wyglądają tak dobrze jak reszta prac.
Chętnie poczytałbym jakiś poradnik od Ciebie Smile
Zalążek "Morii" jest lepszy niż plastikowy od GW.
Krasnoludzka twierdza, tak jak pisał Barti, SUPER!!! Skała trochę chyba na szybko robiona, ponieważ cierpi na ten sam syndrom co obelisk - może cieńszy papier? Ja dodatkowo staram się twardym pędzlem nadać fakturę powierzchni żeby nie była taka gładka i bardziej przypominała kamień.
Masz jakiś fanpage na facebook? Smile

- "ten model nie jest pomalowany, on jest upier*****y farbą jak stół Kamila Durczoka o_O"
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl  »  Prace w toku  »  Makietowa ofensywa - WIP-y Tofika nie tylko dla VIP-ów! Idź do strony:  1, 2  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: