Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 21 Lis 2017, 4:32
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  WfB, Warhammer 40.000, Star Wars itd.  »  Gra o Tron
Autor Wiadomość
Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Galeria Dragon_Warrior (21 zdjęć)

Post Wysłany: 26 Cze 2017, 19:48
Zacytuj zaznaczone

http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2017/05/Song-of-Ice-and-Fire-2-1024x575.png
No racja ale dużo w tym zasługi malowania też - bo już warhammery udowodniły że wszystko da się ładnie pomalować jak jest motywacja Razz

Jakkolwiek mnie trochę zasady w praktyce rozczarowały podczas jednej przykładowej rozgrywki- https://www.youtube.com/watch?v=iQcQHXEsVIE&feature=youtu.be
Strasznie losowo to wyszło... zwłaszcza ruch. No i jak tak pomyśleć to zaprezentowaną rozgrywkę nie bardzo było jak inaczej rozegrać nawet gdyby ją kilka razy powtarzać.

Tycjan
~Pucybut Durina

Galeria Tycjan (2 zdjęcia)

Post Wysłany: 27 Cze 2017, 15:56
Zacytuj zaznaczone

Super Very Happy czkam na dalsze updaty jakby ktoś coś wiedział Smile
   Powrót do góry »

KedzioR_vo
Salah Ad Din

Pochwał: 1

Post Wysłany: 03 Lip 2017, 9:16
Zacytuj zaznaczone

Wrzucają rendery kolejnych jednostek i bohaterów, jak choćby Sansy:

Cersei:

Czy halabardzistów Lannisterskich:

Tutaj więcej póz.

Szczególnie mnie te figurki nie ruszają. Dość drewniane są. No i osobiście żałuję, że olali filmowy wygląd postaci i tworzą własny.
Będę się przyglądał rozwojowi Gry, ale z dystansu Smile

PozdRawiam

Powrót do góry »

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 20 Lip 2017, 21:45
Zacytuj zaznaczone

Mi się akurat podoba, że idą bardziej w historyczne klimaty niż serialowe bo tam straszliwe kwiatki były jeśli idzie o uzbrojenie czy militarne detale Smile
Panie mi się podobają tylko ciekawe co nam po nich jak wg pierwszych zapowiedzi zasadowych nawet na stół nie będą trafiać Smile Co zresztą potwierdza brak broni Smile

Kalins
@Redaktor Naczelny

Post Wysłany: 26 Lip 2017, 8:16
Zacytuj zaznaczone

Witam,

ruszyła właśnie kampania na Kickstarterze związana z Grą o Tron - cena zestawu podstawowego, to 150 USD + koszt wysyłki do Europy, to ok. 20-30 USD. Sporo, jak na starter.
Ciekawy jestem, czy któryś z dystrybutorów przewiduje w ogóle sprowadzać grę do Polski i zająć się jej tłumaczeniem na język ojczysty. ciekawy jestem Waszej opinii.

Pozdrawiam,
Kalins

Tomi
~Giermek Balina

Post Wysłany: 26 Lip 2017, 10:04
Zacytuj zaznaczone

Patrząc na KSa to jakoś mnie nie porywa. Tylko jedna opcja "pledge" to trochę mało IMO, ale cóż. Projekt był ufundowany w przeciągu godziny czy jakoś tak ; )

Sprowadzać do PL to ktoś na pewno będzie, fanów jest jednak dość sporo i może ktoś się połasi na taki zakup. Chociaż bardziej korzystnie cena wypada przy zrzutce ze znajomymi. Samemu trochę za wysoko. 150$ to jakieś 549 zł, trochę za dużo jak mój gust na wejście, a w sumie nie za bardzo wiadomo czy rozwinie się to w pełnoprawny bitewniak. Czy armie można będzie kupić osobno, czy jedynym sposobem wejścia będzie tylko i wyłącznie kupno podstawki i dopiero później ewentualnych dodatków. Wstępny podręcznik sugeruje raczej coś podobnego do WOTR'a , a i ten jest nadal w fazie WIP jak mówią sami twórcy.

Co do tłumaczenia to nie jestem pewien. Wydawca oficjalnie na KSie odcina się o tego tematu stwierdzając tylko, że ewentualni dystrybutorzy będą tłumaczyć grę, nie oni. W grę wchodziłby podręcznik/instrukcja gry plus wszystkie karty. A to wygląda na dość spore koszty. Pytanie brzmi kto by miał to wszystko wydać po przetłumaczeniu ?
Jeśli wydawca to ok, ale jeśli dystrybutor to moim zdaniem nie ma na to szans. Opłacić tłumaczenie, wydruk podręcznika/instrukcji i kart. Trochę słabo to wygląda.
Ale nie mam pojęcia jak to funkcjonuje, kto pokrywa ewentualne koszty tłumaczenia itd. więc przestaję się mądrować ; )

Podobnie jak KędzioR, będę się przyglądał, ale z dystansu.

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 31 Lip 2017, 15:48
Zacytuj zaznaczone

Średnio to widzę szczerze mówiąc. Znaczy nie to, żebym od początku skoku na kasę nie podejrzewał, ale jakoś tak lepszej myśl byłem.

W kampanii najbardziej mnie póki co drażni wyjściowe zakładanie wielu takich samych wzorów w oddziałach (niektóre oddziały to z tego co patrzę 3 rzeźby tylko) i brak precyzyjnych informacji co będzie w starterze (w sensie jest ilość modeli ale nie jakich i na ile różnorodnych).

Do tego naprawdę nie jestem pewny czy same zasady, które już częściowo ogłoszono - są właściwie sprawdzone... Zwłaszcza jak widzę mieszany oddział psio-łuczniczy to nie bardzo rozumiem jak ma działać w obrębie prezentowanej niedawno mechaniki.

no i 4 konnych za 30$... bo 12/13 modelowe oddziały za tyle samo... to powiedzmy w granicach standardu GW jeszcze...

michal molenda
~Honorowy Redaktor

Post Wysłany: 31 Lip 2017, 20:43
Zacytuj zaznaczone

Cytat:
brak precyzyjnych informacji co będzie w starterze (w sensie jest ilość modeli ale nie jakich i na ile różnorodnych).

info co jest w starterze masz przecież w zasadach gry (do pobrania na stronie KSa) strzelam, że ich nie czytałeś, skoro piszesz

Cytat:
Zwłaszcza jak widzę mieszany oddział psio-łuczniczy to nie bardzo rozumiem jak ma działać w obrębie prezentowanej niedawno mechaniki.

Cytat:
no i 4 konnych za 30$... bo 12/13 modelowe oddziały za tyle samo... to powiedzmy w granicach standardu GW jeszcze...

To jest cena KS. W retailu $35 niestety...

Drogie jak cholera, ale ja KS wspieram na 100% Smile Zasady jak dla mnie idealne - banalnie proste, ale dające mnóstwo opcji kombosów. No i gra nie jest na podstawie serialu, tylko książki więc jak wyjdzie Dorne, to nie będzie padaki.
   Powrót do góry »

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 03 Sie 2017, 8:38
Zacytuj zaznaczone

Cytat:
info co jest w starterze masz przecież w zasadach gry (do pobrania na stronie KSa) strzelam, że ich nie czytałeś, skoro piszesz

Zasady czytałem w starszej wersji sprzed PDFa na KS - teraz faktycznie nie zerknąłem w nowy plik. Trochę się widzę nawet w zasadach zmieniło od tamtego czasu i teraz nieudany test morale ma trochę inne konsekwencje np.

przy okazji na pograniczach nowe opracowanie poszło w oparciu o KS właśnie
https://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/2017/08/zima-nadejdzie-w-kwietniu-jak-bedzie-w.html

Kalins
@Redaktor Naczelny

Post Wysłany: 03 Sie 2017, 10:10
Zacytuj zaznaczone

Witam,

ja też wspieram Smile - może Michale zagramy w końcu po latach posuch? Biorę Starków Smile. Ja osobiście mam głód takiego bitewniaka po nieodżałowanym "War of the Ring", stąd też uważam, że gra prezentuje się bardzo dobrze przeglądając zasady. Na tym etapie mogę powiedzieć, że zasady są łatwe, intuicyjne, dając dużo możliwości poprzez wzmacnianie oddziałów specjalnymi rozkazami. Oby tak dalej.

Pozdrawiam,
Kalins

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 11 Sie 2017, 21:43
Zacytuj zaznaczone

kurcze nazwijcie mnie głupim ale dalej zawartosć głównego zestawu wydaje mi się niejasna. Chodzi o alternatywne rzeźby dodatkowe oddziały które niby są na grafice ale nie widnieją w spisie zaraz obok.
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/017/885/566/77bcb1fc34cc3f97cb732302747aa01e_original.jpg?w=680&fit=max&v=1502478522&auto=format&q=92&s=e2100816765b694563dfddc5062cde12
swoją drogą spodziewałem się, że zbiorą więcej. Wydaje mi się, że nie pomaga fakt publikowania tylko połowicznych informacji i brak choćby wstępnych kart do sporej części oddziałów, które kupuje się niejako na ślepo.

Dodano po 2 dniach 3 godzinach 2 minutach 9 sekundach:

Dobra z trudem bo z rudem ale znalazłem pół dnia i opracowałem podsumowanie kickstartera
http://wojnacja.blogspot.com/2017/08/bitewna-gra-o-tron-ostatnie-godziny.html
zapraszam - gdyby ktoś się jeszcze wahał to może pomoże Smile

KedzioR_vo
Salah Ad Din

Pochwał: 1

Post Wysłany: 16 Sie 2017, 7:24
Zacytuj zaznaczone

I jak tam, kogoś jeszcze Kickstarter zachęcił do wsparcia tego projektu?

Odblokowali przy końcówce kilka ciekawych opcji czy postaci, jak choćby BlackFisha, i sporo się tego w zestawie uzbierało. Dla mnie właśnie Brynden Tully i jego rycerze wyglądają najciekawiej.
Zresztą spodobali mi się też Boltoni, ciekawie może się prezentować taka armia z psiakami, podrzynaczami gardeł czy ciężką kawalerią (choć trochę przesadnie zajeżdża Warhammerem dla mnie).

Tak czy inaczej ja ze wsparcia kampanii zrezygnowałem.

Właściwie ze względów fundamentalnych - dla mnie takie bitewniaki z dużą ilością wymaganych miniatur nie są już atrakcyjne. Zdecydowanie bardziej wolę gry z mniejszą ilością figurek, prawdziwe skirmishe. I szczerze dziwi mnie nieco, że z GoT nie zrobili bardziej skirmisha, gdzie każda postać miałaby swoje odrębne statystyki. Mam wrażenie, że wtedy byłoby to ciekawsze.
Teraz właściwie tylko Góra na Koniu może działać solowo, resztę trzeba podpinać pod oddziały (o ile dobrze to ogarniam, a nie wczytywałem się przesadnie).

Dodatkowo z hobbystycznego punktu widzenia oddziały klonów też nie są dla mnie, a tutaj niestety nie tylko figurki są powtarzalne w pozach, ale też same rzeźby są bardzo podobne do siebie - przykładowi Berserkerzy Umberów wyglądają jak lekka wariacja na temat jednej postaci. Przy oddziałach mocno zunifikowanych, jak choćby Lanisterzy, to nie taki problem, ale z "dzikusami" mogli się bardziej postarać.
I tym bardziej z psiakami Boltonów, które do tego będzie ciężko skonwertować - zdecydowanie trudniej, niż ludzi. 8 psiaków w 2 pozach wygląda średnio, a będzie jeszcze nudniej przy kilku oddziałach. Widać po tym, że CMoN potraktował tą grę jednak bardziej jak planszówkę, niż bitewniaka z prawdziwego zdarzenia.

Zresztą kwestia rzeźb to w ogóle rzecz problematyczna, ale też wiadomo, że po części subiektywna (nie licząc błędów w anatomii Razz).

Ogólnie sporo kasy uzbierali, choć przy skali sukcesu serialu to myślę, że mogli więcej. Kwestia oparcia postaci na książce pewnie nieco zmniejszyła zainteresowanie.

PozdRawiam

Powrót do góry »

mstopj
~Treser wargów

Galeria mstopj (5 zdjęć)

Post Wysłany: 16 Sie 2017, 14:54
Zacytuj zaznaczone

http://geekandsundry.com/our-hands-on-impressions-of-a-song-of-ice-fire-miniatures-game-from-cmon-expo/

Dragon_Warrior
~Kwatermistrz-piwowar

Post Wysłany: 18 Sie 2017, 16:35
Zacytuj zaznaczone

KedzioR_vo napisał:
I jak tam, kogoś jeszcze Kickstarter zachęcił do wsparcia tego projektu?

na przykład mnie... ostatecznie drugim wilkiem mnie przekonali Smile
Znaczy już pisząc linkowany wcześniej tekst trochę pękałem bo próbując wytknąć wady wyszło mi ich jakoś tak umiarkowanie nie za dużo... przy absolutnie świetnym przeliczniku dolara za model Smile Niby słusznie piszesz o powtórzonych pozach itd ale Priviter Press takie rzeczy w dużo droższym metalu od dawana bez żenady robi a i Władca sam powiedz ile miał wariantów podstawowego pieszego hobbita? Smile
Do tego trochę mniej się przejmowałem głównym zdroworozsądkowym dla innych argumentem - czyli obawą o przyszłość systemu. Dla mnie zakup będzie korzystny nawet jak system padnie miesiąc po premierze, byle tylko modele nie okazały się jakimś plastikowym szmelcem. Jak system będzie działał to chętnie pogram okazjonalni czy turniejowo, jak ledwo przędł to tylko raz na jakiś czas ze znajomymi puknę, a jak padnie to rozbiorę na części i rozsprzedam jako 5-10 starterów do Wojnacji czy coś - bo tam akurat po trzy różne pozy wystarczą Smile

Kalins
@Redaktor Naczelny

Post Wysłany: 18 Sie 2017, 21:44
Zacytuj zaznaczone

I ja wszedłem w temat i odliczam miesiące do otrzymania pokaźnego systemu z ogromną liczbą modeli.
Uważam, że za cenę kickstarterową otrzymamy sporo, szczególnie, jak porównam do nadchodzącego też fajnego Star Wars: Legion, czyli w końcu bitewniaka w klimatach Star Wars.
Mam pustkę po "War of the Ring" i uważam, że "Gra o Tron" wypełni go bardzo dobrze - proste, intuicyjne zasady i masa figurek na stole Smile. Mnie się to podoba.

»  Forum Mitril.pl  »  WfB, Warhammer 40.000, Star Wars itd. »  Gra o Tron Idź do strony:  Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: