Gra o Tron

"Podobno są tacy, co nie grają w Lotra..."

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Strażnik wyschniętej studni

19 mar 2017, 16:44

Znaczy Pieśń Logu i Ognia ale wiadomo o co chodzi. Tym bardziej, że to właśnie drugi po władcy bitewniak, który mccno wypłynie na ekranizacji (choć modele mają być odcięte od serialu).
Póki co informacji nie ma wiele, bo wszystko co wyciekło opiera się na kilku minutowej prezentacji, jednak już teraz mówi się o dużej skali, regimentach i innych rzeczach przywodzących na myśl WotRa... choć jest i typowa dla skirmishów naprzemienna aktywacja.

Trochę więcej info zebrała koleżanka zebrała tutaj, to nie będę już powielał.
http://wojnacja.blogspot.com/2017/03/os ... wiska.html

W każdym razie zapraszam do dyskusji bo sam jestem ciekaw jak się to widzi na forum "bitewniaka Tolkienowskiego" ;)
Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

22 mar 2017, 10:53

Też zauważyłem niusa o tej grze i tez jestem ciekaw rozwoju :) Wojacy Północy wyglądają nieźle na zapowiedziach. Mechanika - pożyjemy, zobaczymy.

Od dawna zastanawiałem się, czemu żadna firma jeszcze nie rzuciła się na GoT i nie próbuje zrobić z niego dobrego bitewniaka. Wszystko, czego potrzeba, już jest. Tylko liczyłem na skirmish, a nie wielkie starcia regimentów. To, że planują opcje i na to, i na to, brzmi dość ryzykownie, ale może dadzą radę.

Tylko kto będzie chciał grać Lannisterami? :P

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.
Awatar użytkownika
Imrahil~

22 mar 2017, 11:30

Bardzo podoba mi się ten "news" ;)
Wiadomo coś o skali tych modeli -podobne do lotra np?
Ostatni nadjechał dumny Imrahil, książe Dol Amroth, krewniak Denetora, który na chorągwiach kazał wyszyć herb:okręt i srebrzystego łabędzia, a przywiódł ze sobą konny hufiec na siwych wierzchowcach o bogatych rzędach...
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

22 mar 2017, 15:57

Witam,

grałem swojego czasu w "Bitwy Westeros", a nawet wymalowałem prawie wszystkie modele z podstawki, dlatego też bitewniak z prawdziwego zdarzenia w klimatach "Gry o Tron będzie mile widziany.

Na tym etapie muszę jednak zauważyć, że modele (szczególnie jednostek szeregowych) są mało dynamiczne i trochę drewniane w swojej rzeźbie. Poczekamy i zobaczymy, jak się temat rozwinie.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

24 mar 2017, 20:07

Na pierwszy rzut oka odstraszają bohaterowie - te wielgachne miecze... fuj! Halabardnicy natomiast całkiem, całkiem. Będę śledził temat.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
AlanS96
Treser wargów

25 mar 2017, 13:03

Wygląda bardzo ciekawie i całkiem zachęcająco... Zwłaszcza o dziwo ci lannisterscy halabardnicy ze zdjęcia.
Co do bohaterów... Zawsze niby można konwersje zrobić ;) . Ja już planuję konwertować sobie pancernego Faramira w Stannisa "Mannisa" Baratheona.
Awatar użytkownika
K10

25 mar 2017, 15:26

Jest jeden model którego nie trzeba już konwertować :D
I'm back baby!
Macu
Bębniarz z głębin

25 mar 2017, 15:45

Obrazek

Nie jeden :p
Awatar użytkownika
AlanS96
Treser wargów

25 mar 2017, 23:48

K10 pisze:Jest jeden model którego nie trzeba już konwertować :D
Szkoda tylko, że znając stereotyp ról aktora i tak zginie :D
Awatar użytkownika
staszkoPL
Mistrz zardzewiałych zbroi

26 mar 2017, 9:19

Czekałem na to od zobaczenia po raz pierwszy żołnierzy Starków w serialu :D Mam tylko nadzieję, że ceny będą sensowne i nie będzie jakimś wielkim problemem kupienie jednego czy dwóch boxów tylko dlatego, że ładnie wyglądają.
KedzioR_vo pisze: Tylko kto będzie chciał grać Lannisterami? :P
PozdRawiam
Akurat Lannisterowie są piękni, na multiplayer w różnych modach do Medievala 2 i Attyli mnóstwo ludzi nimi gra. A ja nie wiem, czy wolę Starków czy Stannisa :P

Dodano po 8 minutach 2 sekundach:

Ble, właśnie zobaczyłem model Gregora Clegane'a :P
Awatar użytkownika
Eorl vel Plankton

26 mar 2017, 14:17

W sumie sam nie wiem co myśleć o produktach darksword'u, jedne modele wyglądają na prawdę fajnie, inne nieco gorzej :D
KedzioR_vo napisał:

Tylko kto będzie chciał grać Lannisterami? Razz
PozdRawiam

Akurat Lannisterowie są piękni, na multiplayer w różnych modach do Medievala 2 i Attyli mnóstwo ludzi nimi gra.
Sam gram w GoT moda do medievala i muszę przyznać Stachowi, że Lannisterowie zawsze się ładnie prezentują. Wziąłbym na warsztat złoto czerwoną armie :)
-Ilu masz Morków?
-Wszystkich.

DMP 2014
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior

28 mar 2017, 0:06

K10 pisze:Jest jeden model którego nie trzeba już konwertować :D
:lol:
Nie jeden :p
:lol: :lol:
Bardzo podoba mi się ten "news" Smile
Wiadomo coś o skali tych modeli -podobne do lotra np?
Redagując tekst Astrid cały czas miałem wrażenie że chodzi o 28mm czy inne 32... ale faktycznie nie kojarzę, żeby było to gdziekolwiek zaznaczone czy w nim czy w źródłach... a nawet jedyne zdjęcia modeli bez wyciętego tła nie mają elementu pozwalającego potwierdzić skalę.
Na tym etapie muszę jednak zauważyć, że modele (szczególnie jednostek szeregowych) są mało dynamiczne i trochę drewniane w swojej rzeźbie. Poczekamy i zobaczymy, jak się temat rozwinie.
Ano tutaj póki co faktycznie jest poziom planszowy bardziej niż bitewny... choć po tygodniowym namyśle Lanister w prawym dolnym rogu wydaje się jednak fajny.
Awatar użytkownika
staszkoPL

29 mar 2017, 17:13

https://www.youtube.com/watch?v=kmR_NmySfXw
W 2:45 ładnie widać skalę modeli :)

Dodano po 30 minutach 12 sekundach:

Ale trzeba przyznać, że kawaleria zapowiada się bardzo ładnie :)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior

17 maja 2017, 19:56

a faktycznie - wyparłem tą hipsterkę z tym nerdem ze świadomości widać :D

Dodano po 18 dniach 15 minutach 17 sekundach:

Kilka dni temu na swoistej konferencji wyjaśniono prawie całkowicie główne zasady gry.
http://wojnacja.blogspot.com/2017/05/bi ... macje.html
po dwóch dniach roboty jest więc tłumaczenie wraz z redakcją i interpretacją.

Wstępnie wydaje się, że taki trochę bardziej Warhammer niż Władca ale jest też trochę innowacji.
Awatar użytkownika
staszkoPL

21 cze 2017, 12:00

Obrazek
Po pomalowaniu wygląda to o wiele lepiej, jeśli ceny nie będą z kosmosu, to już mnie mają :D

ODPOWIEDZ