Mapa Forum

   Zaloguj  |
Obecny czas to 21 Maj 2018, 8:46
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Comiesięczny przegląd malarski  »  CPM 2017 - Styczeń
Autor Wiadomość
Barti
@Redaktor
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 2896

Skąd: Warszawa

Offline

Galeria Barti (4 zdjęcia)

   Post Wysłany: 01 Sty 2017, 17:05
Zacytuj zaznaczone

Nowy rok, nowy-stary CPM. Tradycyjnie już wraz z początkiem roku, startujemy z zerowym kontem - bez pleców i zaległości. Miłego malowania!

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 5 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.


UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta (czyli nie dotyczy jej Punkt 8 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 15 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 7 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 5 figurek: Fell Beast (bez jeźdźca), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water,

Figurki liczone jako 4 figurki:Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram, Warg Marauder, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer,

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Legolas & Gimli on Horseback

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Wild Warg Chieftain, Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi)

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, polegli, Zwierciadło Galadrieli
Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.

Styczniowe zapisy:

1. Wiesniak - 14
2. Kalins - 17
3. Garry - 67
4. kudłaty22 - 63
5. Slay - 7
6. Kirkor - 20
7. MichałMM - 14
8. staszkoPL - 9
9. Barti - 7
10. TonyStark - 6
11. Godfryd - 11
12. Damianburz - 6
13. woolfik - 5


_________________
Uncertain the future is...


Ostatnio zmieniony przez Barti dnia 01 Sty 2018, 9:25, w całości zmieniany 17 razy
   Powrót do góry »
 
Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 285

Skąd: Stargard

Offline


   Post Wysłany: 01 Sty 2017, 19:22
Zacytuj zaznaczone

Bez zbędnej zwłoki, zgodnie z zapowiedzią z mojego wip-u, zgłaszam wstępnie 14 modeli na styczeń. 4 zwiadowców, 3 proste konwersje wykonane z użyciem zestawu do konwersji - mam zamiar używać ich jako kapitanów/weteranów/proxy bohaterów/szergowców, w zależności od potrzeby, 3 mieczników, 3 włóczników i 1 łucznika.

https://www.youtube.com/watch?v=JPMKXjlhvMY

_________________
Gandalf
   Powrót do góry »
 
Kalins
@Redaktor NaczelnyWiek: 46
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 3833

Skąd: Józefów

Online


   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:04
Zacytuj zaznaczone

Witam,

zgłaszam ostatni warband z "Survivals of the Lake Town", tj. łuczników i moją wersję Perciego. To co mogłem pozamieniać, aby uatrakcyjnić pozy, to głowy - użyłem tych oryginalnych, jak i główek z Fireforge.

Pozdrawiam,
Kalins_________________
Powiedz Mitril i wejdź.
   Powrót do góry »
 
 
Ajas
@RedaktorWiek: 28
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 9288

Skąd: Poznań AP

Offline
Pochwał: 1

Galeria Ajas (3 zdjęcia)

   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:07
Zacytuj zaznaczone

Kim był kiedyś Percy? Smile

Pozdrawiam, Ajas Very Happy

_________________
KedzioR_vo do Offa o cyckach napisał:
MaRta radzi, żebyś se cycki w necie pooglądał, bo widać, że nie wiesz, jak wyglądają (Very Happy)


Jesteś z Poznania? kliknij!
   Powrót do góry »
 
Kalins
@Redaktor NaczelnyWiek: 46
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 3833

Skąd: Józefów

Online


   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:18
Zacytuj zaznaczone

Percy był kiedyś zwykłym łucznikiem z zestawu Medieval Russian firmy FireForge:

http://www.fireforge-games.com/webstore/middle-age/medieval-russian/city-militia-archers-details

_________________
Powiedz Mitril i wejdź.
   Powrót do góry »
 
 
Barti
@Redaktor
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 2896

Skąd: Warszawa

Offline

Galeria Barti (4 zdjęcia)

   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:23
Zacytuj zaznaczone

I jak widać Twoja przeróbka mocno mu się przysłużyła, bo teraz wygląda kozacko...

_________________
Uncertain the future is...
   Powrót do góry »
 
michal molenda
~Honorowy RedaktorWiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 1787

Skąd: Warszawa

Offline


   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:27
Zacytuj zaznaczone

Kalins napisał:
Witam,

zgłaszam ostatni warband z "Survivals of the Lake Town", tj. łuczników i moją wersję Perciego. To co mogłem pozamieniać, aby uatrakcyjnić pozy, to głowy - użyłem tych oryginalnych, jak i główek z Fireforge.

Pozdrawiam,
Kalins


Michale, sprawdź proszę na wszelki wypadek czy w regulaminie nie ma jakiegoś idiotycznego zapisu zabraniającego użycia części nie-GW. Kiedyś chyba taki był (nawet jeśli nie było bana modeli, to chyba nie mógł brać udziału w konkursie na najładniejszą armię) + wymóg wysłania każdej konwersji sędziemu do akceptacji. Nie wiadomo, czy nie trafisz na jakąś "parówę", która po przegraniu będzie się chciała dowartościować donosem na nielegalną armię.
   Powrót do góry »
 
Kalins
@Redaktor NaczelnyWiek: 46
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 3833

Skąd: Józefów

Online


   Post Wysłany: 02 Sty 2017, 20:48
Zacytuj zaznaczone

Michale, dziękuję za informację - wyślę fotki do sprawdzenia przez team GW organizujący turniej, chociaż i tak nie przewidują startu w konkursie malarskim, bo widziałem kilka armii z UK, to moi chłopcy większych szans nie mają Smile.

Pozdrawiam

_________________
Powiedz Mitril i wejdź.
   Powrót do góry »
 
 
Garrry
~Krasnoludzki Zwiadowca
Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 241

Skąd: Częstochowa

Offline


   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 10:32
Zacytuj zaznaczone

Czas zadebiutować w CPM-ie Smile Od razu zacznę z pompą, oto co zgłaszam do Przeglądu:
30 tarczowników Milicji z Miasta na Jeziorze
20 łuczniko-włóczników Milicji z Miasta na Jeziorze
10 włóczniko-tarczowników Milicji z Miasta na Jeziorze
Bard pieszo i konno
Percy
Hilda Bianca
Kapitan Milicji z Miasta na Jeziorze
Alfred (przepraszam za zdjęcia robione kalafiorem, ale jak będą wymalowani to wrzucę w lepszej jakości i mniejszy grupkach Smile )
   Powrót do góry »
 
Kirkor
~Poskramiacz TrolliWiek: 25
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 1299

Skąd: Zaklików

Offline

Galeria Kirkor (30 zdjęć)

   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 10:54
Zacytuj zaznaczone

Ładna grupka, też coś wrzucę jak wrócę do domu. Zapytam, modele oryginalne czy odlewy jakieś?

_________________
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!
   Powrót do góry »
 
Garrry
~Krasnoludzki Zwiadowca
Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 241

Skąd: Częstochowa

Offline


   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 10:59
Zacytuj zaznaczone

Bard jako jedyny jest oryginalny, reszta to konwersje, głównie z Rohańczykow i Korsarzy Smile
   Powrót do góry »
 
Jaskier
~Sędzia LOWiek: 21
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 328

Skąd: Warszafka

Offline


   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 11:25
Zacytuj zaznaczone

Pora przyszła kiedy to i ja się zgłoszę Smile
Zgłaszam: 27 osobowe Grey Company złożone z 14 rangerów, 10 RoTNów i 3 Dunedainów, http://s1383.photobucket.com/user/marcin_marcin1/media/IMG_4685_zpszhfg3ktw.jpg.html?sort=3&o=4
-Merrego i Pippina, http://s1383.photobucket.com/user/marcin_marcin1/media/IMG_4688_zpsfo1docqp.jpg.html?sort=3&o=3
-Króla duchów konno,
-Gandalfa Szarego z Ortanku,
-Boromira konno,
-sztandarowego Rangera, http://s1383.photobucket.com/user/marcin_marcin1/media/IMG_4780_zps3grn5o0v.jpg.html?sort=3&o=0
-5 Numenorskich strzelców, http://s1383.photobucket.com/user/marcin_marcin1/media/15327566_1340384686012889_1239513954_n_zps1mhkmu1h.jpg.html?sort=3&o=2 Smile
Jeszcze co nieco dołoże jak dojdzie pocztą i uporam sie z tym tutaj
Trzymajcie kciuki Very Happy
   Powrót do góry »
 
*Slay
~Krasnoludzki Zwiadowca
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 312

Skąd: Kalisz/Wrocław

Offline


   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 12:42
Zacytuj zaznaczone

Piękne zgłoszenia Smile Dobry początek nowego roku w CPMie się szykuję Smile

Tylko, czy jesteście pewni, że to wymalujecie na czas ^^?

_________________
Slay's Studio zaprasza z zamówieniami na malowanie/rzeźbę Smile

https://www.facebook.com/slaysstudio

Pozdrawiam
Kamil Smile
   Powrót do góry »
 
Jaskier
~Sędzia LOWiek: 21
Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 328

Skąd: Warszafka

Offline


   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 16:49
Zacytuj zaznaczone

Ja mam zamiar to zrobic do 14tego nwm o co Ci chodzi Razz
   Powrót do góry »
 
Kirkor
~Poskramiacz TrolliWiek: 25
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 1299

Skąd: Zaklików

Offline

Galeria Kirkor (30 zdjęć)

   Post Wysłany: 03 Sty 2017, 17:26
Zacytuj zaznaczone

A o tych konwersjach z Lake Town jest możliwość otrzymania zdjęć, może jakiś arcik? Czy mamy czekać do wyników malowania? Very Happy

_________________
Forth Eorlingas!!!

WIP: http://www.mitril.pl/forum/viewtopic.php?t=15310

przyjmuję zamówienia na malowanie, zdjęcia w CMP, zapraszam Tanio i porządnie!
   Powrót do góry »
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
  »  Forum Mitril.pl  »  Comiesięczny przegląd malarski »  CPM 2017 - Styczeń Idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Copyrights © 2007-2009 Mitril.pl. All rights reserved  |  Właściciel strony: Kalins

Redakcja strony nie odpowiada za treści i poglądy prezentowane przez Użytkowników.
Wszelkie poglądy i treści Użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją wlasną odpowiedzialność.
Strona główna  /  Forum  /  Szukaj  /  Wiadomości  /  Profil

Projekt i wykonanie: