Mapa Forum

Zaloguj  |
Obecny czas to 21 Sie 2017, 12:08
Forum Mitril.pl Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony:  1, 2, 3, 4  Następny
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
  »  Forum Mitril.pl  »  Comiesięczny przegląd malarski  »  CPM 2016 - Grudzień
Autor Wiadomość
Barti
@Redaktor

Galeria Barti (4 zdjęcia)

Post Wysłany: 01 Gru 2016, 18:22
Zacytuj zaznaczone

Ruszamy z ostatnią edycją CPM-u w tym roku:

1. W Comiesięcznym Przeglądzie Malarskim może wziąć udział każdy, kto zadeklaruje wymalowanie minimum 5 figurek z systemu LotR/Hobbit na miesiąc*.

2. Zgłoszenie do przeglądu polega na wklejeniu zdjęcia wszystkich figurek przed malowaniem. Posty - deklaracje bez zdjęć zgłaszanych figurek będą kasowane jako zaśmiecające temat, a ich autorzy nagradzani upomnieniami. Figurki mogą być co najwyżej spodkładowane, podstawki mogą być wstępnie przygotowane tzn. można poprzyklejać skałki/kamyczki itd.

3. Zgłoszenie do Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego może mieć miejsce w dowolnym momencie miesiąca.

4. Dalej już z górki: na bieżąco wklejamy w temacie zdjęcia pokazujące postępy w pracy, dzielimy się sugestiami z innymi osobami, przyjmujemy konstruktywną krytykę itp.

5. Zadeklarowane figurki trzeba skończyć malować do ostatniego dnia danego miesiąca. Przez ukończenie Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego w terminie rozumiemy wklejenie; najpóźniej ostatniego dnia miesiąca, zdjęcia/zdjęć prezentujących wszystkie zgłoszone w danym miesiącu figurki w pełni wymalowane, z wykończonymi podstawkami.

6. W przypadku wcześniejszego wymalowania wszystkich zgłoszonych modeli, jest możliwość jednorazowego dodatkowego zgłoszenia kolejnych 5 lub więcej modeli*. Dodatkowo zgłoszone modele sumujemy ze zgłoszonymi oryginalnie i traktujemy jako jedno zgłoszenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

7. Osoby które nie wyrobią się z malowaniem przed końcem miesiąca nie mogą wziąć udziału w kolejnej edycji dopóki nie nadrobią zaległości, lub nie skorzystają z jednorazowej opcji wywieszenia białej flagi.

UWAGA: Z opcji wywieszenia białej flagi można skorzystać tylko raz w danym roku kalendarzowym. Wystarczy w temacie przeglądu w którym zadeklarowaliśmy udział, a nie wyrobiliśmy się z różnych względów się z malowaniem (i nie mamy zamiaru lub możliwości tego zrobić) napisać post o treści „BIAŁA FLAGA”.

Osoba która zadeklaruje wywieszenie białej flagi może przystąpić do kolejnej edycji przeglądu tak jakby nadrobiła zaległości, nie będzie jednak brana pod uwagę przy losowaniu nagród kwartalnych w kwartale w którym z Białej Flagi skorzysta, wykluczona jest również z konkursu na najaktywniejszego malarza roku (czyli nie dotyczą jej Punkty 8 i 9 Regulaminu).

8. Kolejne edycje Comiesięcznego Przeglądu Malarskiego, będą krótko podsumowywane na stronie głównej portalu w formie fotorelacji. Dodatkowo, Redakcja portalu Mitril.pl ma zamiar premiować wytrwałych malarzy drobnymi nagrodami kwartalnymi (podstawki żywiczne, farbki, akcesoria itp.). Nagrody będziemy rozlosowywać wśród osób, które terminowo ukończyły minimum 2 Comiesięczne Przeglądy Malarskie danego kwartału.

9. Spróbujemy również nagrodzić nagrodą niespodzianką najaktywniejszego malarza roku. Co miesiąc:

- osobom, które wymalowały wszystkie swoje modele w terminie przyznamy 1pkt za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego terminowo Enta, dostajecie 3pkt)

- osobom które wymalowały wszystkie zgłoszone modele, ale nie wyrobiły się w terminie, przyznajemy 1/2 punktu za każdą wymalowaną figurkę, uwzględniając oczywiście zasady określone w pierwszym punkcie regulaminu (czyli np. za wymalowanego po terminie Enta, dostajecie już tylko 1,5pkt)

Rankingi w formie tabelarycznej, będą prezentowane na stronie co kwartał wraz z podsumowaniem edycji marcowej, czerwcowej, wrześniowej i grudniowej.

* Figurka figurce oczywiście nierówna, dlatego uznajemy, że:

Figurki liczone jako 15 figurek: Smaug

Figurki liczone jako 7 figurek: War Mumak of Harad (bez załogi)

Figurki liczone jako 5 figurek: Nazgul on Fell Beast (imienny/nieimienny), Balrog, Dragon, Cave Drake, Watcher in the Water, Gulavhar, Great Beast of Gorgoroth (bez załogi), Kompletny Uruk-Hai battering ram

Figurki liczone jako 3 figurki: Dweller in the Dark, Isengard Troll, Mordor Troll, Mordor Troll Chieftain, Khandish King/Chieftain in Chariot, Khandish Charioteer, Gandalf on Cart, Treebeard (bez Hobbitów), Ent, Gwaihir, Great Eagle, Radagast on Sleigh, Bill the Troll, Bert the Troll, Tom the Troll, Shelob, Warg Marauder, Legolas & Gimli on Horseback

Figurki liczone jako 2 figurki: modele kawaleryjskie, czyli bohaterowie/szeregowcy wierzchem (dosiadający konia/warga/wielbłąda/kucyka) w tym Mounted Arwen with Frodo, a także: Wild Warg Chieftain, Bat Swarm, Cave Troll, Shade, Spider Queen (bez rojów), Mordor War Catapult (bez załogi), Gondor Battlecry Trebuchet (bez załogi), Sauron, Sauron Necromancer, Isengard Balista (bez załogi), Buhrdur, Goblin King, Mirkwood Spider, Beorn (w postaci niedźwiedźia), Gimli on Dead Uruk-Hai, Elendil & Isildur (z zestawu z Sauronem), Uruk-Hai z Merry/Pippinem, Bard with Windlance, Iron Hills Dwarf Balista (bez załogi)

Figurki liczone jako 1 figurka: bohaterowie/szeregowcy na podstawkach piechoty, psy Farmera Maggota, Bill the Pony, załoganci Great Beast of Gorgoroth, Fell Wargs, Golden King of Abrakan (bez tragaży), Mordor Siege-Bow (bez załogi), Avenger Bolt Throwler (bez załogi), Dwarfen Ballista (bez załogi), Wild Wargs, Giant Spiders, Broodingi od Spider Queen, Goblin Scribe, kawalerzyści bez wierzchowców, polegli

Modele niepunktowane (nie wliczają się do limitu 5 figurek):
Zwierciadło Galadrieli, Moria Goblin Drum (bez doboszy), Drabiny/bomby z zestawu Uruk-Hai Siege Troops, ogniska etc.

Lista figurek będzie w razie potrzeby systematycznie uzupełniana o nowości do naszego systemu niedające się w łatwy sposób przypisać do kategorii zwykłej piechoty, czy kawalerii.

Zaległości:

1. Alexij - 49 (styczeń)
2. wiktor99 - 6 (styczeń)
3. Wojtek - 21 (styczeń)
4. Jeru - 20 (luty)
5. K10 - 6 (luty)
6. Arni - 12 (luty)
7. Lharhard - 6 (marzec)
8. Tomi - 5 (kwiecień)
9. AnathemeBouffon - 5 (kwiecień)
10. speedy123 - 6 (lipiec)
11. Godfryd - 15 (sierpień)
12. Vaeroun - 24 (sierpień)
13. Lukan - 9 (wrzesień)
14. Strider - 19 (wrzesień)
15. Turgon - 38 (wrzesień)
16. Jurand - 33 (wrzesień)
17. staszkoPL - 5 (wrzesień)
18. Ereinion - 12 (październik)
19. Macu - 5 (listopad)
20. Pablo_von_Kozlow - 8 (listopad)
21. Pio11 - 18 (listopad)
22. TonyStark - 11 (listopad)
23. Potemp - 9 (listopad)
24. Ajas - 37 (listopad)

Grudniowe zapisy:

1. Wiesniak - 14 + 5 = 19
2. stefek01 - 5
3. Kalins - 12
4. Barti - 14
5. Mars_2000 - 15
6. banan123 - 6
7. Montes - 5
8. Damianburz - 8
9. SlayKam - 26
10. Simonu - 5
11. Hektor - 11
12. Elljandil - 12
13. Kirkor - 6

Ostatnio zmieniony przez Barti dnia 30 Kwi 2017, 19:58, w całości zmieniany 19 razy
   Powrót do góry »

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 01 Gru 2016, 18:44
Zacytuj zaznaczone

Już od godziny czekam aż się pojawi ten temat Wink
Zacząłem skrobać dzisiaj 14 orków to jedziemy z grudniem.

stefek01
~Odźwierny Morii

Post Wysłany: 01 Gru 2016, 22:05
Zacytuj zaznaczone

Od dłuższego czasu obserwuję co dzieje się na forum jednak nigdy nie czułem potrzeby, żeby dorzuci gdzieś swoje trzy grosze. Uznałem jednak, że koniec roku to dobry okres, aby dołączyć do grona aktywnych użytkowników forum. Pod pędzel idzie pięciu goblińskich wojowników z Morii.

Powrót do góry »

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 01 Gru 2016, 22:31
Zacytuj zaznaczone

Powodzenia Stefek.

Kalins
@Redaktor Naczelny

Post Wysłany: 02 Gru 2016, 8:27
Zacytuj zaznaczone

Stefek, fajnie, że się zdecydowałeś i powodzenia Smile.

Ja z kolei kontynuuję rozbudowę mojej armii z Lake Town - tym razem na późno nocny warsztat Smile biorę 12 rybaków z harpunami. Biorąc pod uwagę fakt, że w blistrach jest bardzo mała różnorodność modeli uparłem się, że każdy z modeli będzie różny, dlatego też:
- pozamieniałem układ rąk z bronią;
- każdy z modeli ma inną głowę - tu wykorzystałem modele z firmy FireForge.

Pozostaje je jeszcze powypełniać green stuffem i pomalować .....

Pozdrawiam,
Kalins

Barti
@Redaktor

Post Wysłany: 04 Gru 2016, 20:36
Zacytuj zaznaczone

Widzę, że grudzień zapowiada się ciekawie. I jak mam plan zakończyć rok mocnym akcentem:

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 04 Gru 2016, 20:56
Zacytuj zaznaczone

Wow, zazdroszczę Wam modeli :-)

Arni
~Kwatermistrz-piwowar

Ostrzeżeń: 1

Post Wysłany: 04 Gru 2016, 21:14
Zacytuj zaznaczone

Barti Cool co tu sie wyprawia. Ja dziś złapałem pędzel pierwszy raz od chyba 2/3 miesięcy. Życze powodzenia przy krasiach!
Kalins nie mogę się doczekać rybaków Smile

Mars_2000
~Strażnik wyschniętej studni

Pochwał: 1

Galeria Mars_2000 (1 zdjęcie)

Post Wysłany: 04 Gru 2016, 22:29
Zacytuj zaznaczone

No taa...."redaktor naczelny" już ma nowości z ForgeWorld w swoich rękach i teraz szpanuje na forum Mr. Green
Przesyłka moja i paru kolegów z forum z między innymi identyczną zawartością jest jeszcze w tranzycie z UK do Polski, więc dopiero za parę dni te nowości będę miał też w swoich łapskach podejrzliwy

Ale skoro chcecie "ostrego" challengu na zakończenie roku, to proszę bardzo.... o to moje zgłoszenie. W końcu starocie też trzeba kiedyś pomalować...Smile

(na zdjęciu brak howdah, które się skleja właśnie, ale też będzie malowane)...

Wieku nie podaję, bom starszy od "wungla" Razz
   Powrót do góry »

Barti
@Redaktor

Post Wysłany: 05 Gru 2016, 19:42
Zacytuj zaznaczone

No i u kolegi też zacne zgłoszenie widzę Very Happy Z przyjemnością będę śledził postępy prac nad bestią. Powodzenia!

Kalins
@Redaktor Naczelny

Post Wysłany: 05 Gru 2016, 20:09
Zacytuj zaznaczone

Barti - niech Cię Smile. Piękne zakończenie sezonu Smile
Mars - strasznie mnie ciekawi mnie Twoje malowanie bestii - moja od lat leży w pudełku i czeka na kąpiel w gorącej wodzie celem nabrania odpowiednich kształtów Smile.

Powodzenia i czekamy na kolejnych Świątecznych malarzy.

Pozdrawiam,
Kalins

TonyStark
@Redaktor

Galeria TonyStark (33 zdjęć)

Post Wysłany: 05 Gru 2016, 20:47
Zacytuj zaznaczone

Super zgłoszenia w tym miesiącu ! ! ! Aż żal nie dołączyć ! chyba tym prędzej będę musiał nadrobić zaległości Razz

Połamania pędzli życzę xD

banan123
~Odźwierny Morii

Post Wysłany: 05 Gru 2016, 21:30
Zacytuj zaznaczone

Witam u mnie w grudniu 6 goblinów

Powrót do góry »

Wiesniak
~Krasnoludzki Zwiadowca

Post Wysłany: 05 Gru 2016, 22:35
Zacytuj zaznaczone

Kurczę nie wiedziałem że grudzień to taki specjalny miesiąc specjalnych zgłoszeń. Też bym zaszalał z czymś lepszym niż banda orków :-). Mam teraz trochę wolnego, więc spieszę się jak mogę żeby jeszcze dorzucić coś większego w tym miesiącu. Aragorn Na razie tak to wygląda:

Montes
~Odźwierny Morii

Post Wysłany: 07 Gru 2016, 19:42
Zacytuj zaznaczone

Zaległości nadrobione więc wrzucam nowe modele do malowania (Lurtz x2, Taskmaster i Forlong konno). Oczywiście figurki jutro idą do kąpieli w rozpuszczalniku Smile

Kalins, główki z FireForge są nieco większe od oryginalnych czy to wina złego ujęcia?

Wiesniak, fajne, schludne malowanie (rozumiem, że to było zamierzone? Razz ), czekam na dokładniejsze zdjęcia Smile
   Powrót do góry »

»  Forum Mitril.pl  »  Comiesięczny przegląd malarski »  CPM 2016 - Grudzień Idź do strony:  1, 2, 3, 4  Następny
Wszystkie czasy w strefie GMT
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Wersja do druku

Skocz do: