Bonusowe prace w toku

Tylko dla WIPów.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Barti, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil, PawelPawel

Awatar użytkownika
bonuspl
Strażnik wyschniętej studni

14 maja 2013, 7:37

Witam. Z racji że zdjęcia, które wrzucam do galerii są słabej jakości (pewnie wina mojego neta) chciałbym wrzucić tutaj kilka zdjęć moich figurek i spytać o wasze odczucia. Szczególnie chodzi mi o kolorystykę gdyż ma z nią spory problem.

Na początek Umbar:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę o rady, któa kolorystyka jest najlepsza
Awatar użytkownika
Alfredum Potus
Bębniarz z głębin

14 maja 2013, 7:54

He he nie wiem dlaczego na twoich zdjęciach kilku wygląda jak "Zdzicho" (mało wojowniczo- może wina rzeźb). Ale jeśli chodzi o malowanie to uważam że jest nieźle albo miejscami nawet bardzo fajnie jak np jasna koszulka włucznika. Tatułarze też dobre. Co do kolorków no cuż... nic zabardzo nie da sie powiedzieć bo:
a) Każdy lubi wybierać sobie kolory na armie (ciężko żeby mu coś się wytykało, lub gratulowało, bo ludzie mają odmiene gusty.
b) Umbar to piraci, więc każdy u nich ubiera sie jak chce- nie ma jednolitego schematu.
Jeśli chodzi o oczy to dziwne im robisz cienie do okoła :o:: .
Czekam na inne prace.
Pozdrawiam A.P.
Awatar użytkownika
bonuspl

02 wrz 2013, 13:52

Mam parę innych prac ale wrzucę kiedy je indziej. Bardzo lubię tak malować oczy, dobrze je widać i łatwo się maluje. Co do samego malowania to różnica pomiędzy tymi kolorowymi a resztą wynosi jakiś rok a do tego kolory niebieski, fioletowy i gdzieniegdzie czarny były malowane farbami do obrazów na płótnie :D Jest też parę konwersji, jedne z moich pierwszych. Również od ostatniej figurki zaczynam przykładać się do podstawek :D

Dorzucę resztę mojego Umbaru:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodano po 18 dniach 5 godzinach 41 minutach 24 sekundach:

Witam. Chciałbym pokazać wam kilka moich konwersji orków z Mordoru. Co o nich sądzicie?
Są błędy ale z każdą kolejną konwersją je poprawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Micho

02 wrz 2013, 19:00

Całkiem ciekawe konwersje,
Natomiast co do malowania:
-często przejścia zbyt ostre - łucznik w beżowej koszuli
- błękitny kolor nie współgra z zielenią i ciemnymi kolorami np. szary
Powodzenia w dalszym malowani.
Awatar użytkownika
Hagen92
Ambasador z Mordoru

17 paź 2013, 19:42

Czemu takie ładne figurki a tak mało komentarzy? :P
Fenomenalne orki! Bardzo mi się podobają te konwersje, estetyczne i z sensem. Malowanie dla mnie zbyt cukierkowe (szczególnie złote elementy), ale generalnie trzymają poziom.

Malowanie piratów trochę mniej 'konkretne', mało kontrastu. Dałbym czarnego washa delikatnie w zagłębienia na granicy dwóch kolorów i pociągnął jeszcze jedną warstwą rozjaśnień na krawędziach, sporo by zyskali.
I ten jasnoniebieski koniecznie zwashuj na czarno chociaż, żeby tak po oczach nie kłuł ;_;

Swoją drogą niezłe podstawki, to zestawy z Army Paintera? :P
"...victory is not strength through numbers, it's all a matter of the heart..."
Awatar użytkownika
Dragowicz

24 lip 2014, 10:22

Konwersje orków świetne, podoba mi się malowania choć trochę zbyt jaskrawe, przydało by się w niektóre miejsca troszkę więcej washa i bd pięknie ;D

Pozdrawiam :D
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...
Awatar użytkownika
RED

24 lip 2014, 10:46

KorsarzE: Kolorystyka jest okej, trzeba tylko pomyslec nad wlosami, czesto czarne wlosy strasznie zlewaja Ci sie z czarnym materialem. Tatuaze i skora calkiem niezle :D Ale nad twarzami trzeba popracowac. Wydaja mi sie zbyt jednolite ( chyba ze to wina zdjec.)

Orki:

Swietne konwersje, tarcza ostatniego wojownika mnie urzeka w 100%

Natomiast malowanie mimo iz ladne i estetyczne, to nie pasuje mi do orkow, sa zbyt czyste a juz napewno nie przemawia do mnie zlota zbroja.

Tyle odemnie i powodzenia w dalszych pracach.
Zycie jest jak zul , widziales(as) kiedys zula ? Nigdy nie wiesz gdzie sie zatoczy ...

Zakończenia są tróne... ale przecież, nic tak naprawdę się nie kończy... prawda?
Awatar użytkownika
bonuspl

24 lip 2014, 14:35

Dzięki za porady. Za jakiś czas będę wrzucać kolejne swoje prace. Generalnie muszę złożyć armię więc będę publikować zdjęcia.
Awatar użytkownika
Barti
Redaktor

24 lip 2014, 17:41

Mi również Twoje Orki bardzo się podobają; z naciskiem na pierwszą trójkę. Kawał dobrej roboty.
Uncertain the future is...
Awatar użytkownika
FishPriest
Redaktor

24 lip 2014, 21:29

Jep. Pierwsze 3 orkasy urwały mi tyłek, reszta na ich tle wypada słabiej tylko dlatego, że widzę lepsze modele obok :D
Mam dziwne wrażenie, że Twoje konwersje lepiej pasują do lotra niż te nowe orki z dol guldur. jakieś takie, bardziej klimatyczne :)
No to czekam na więcej :)
Wszystkich graczy z Łodzi zapraszam tutaj
Awatar użytkownika
KedzioR_vo
Salah Ad Din

27 lip 2014, 16:23

Fajne konwersje, zwłaszcza ork z fryzurą na tatara mi się spodobał ;)
Co do malowania, to dla mnie za czyste, zwłaszcza na orkach. Trochę dodatkowego brudu/kurzu z washy/suchego pędzla dodałoby im klimatu. No i chociaż płukanka z bestiala na złoto, nadałaby mu przyjemnie starszy wygląd.

Tak czy inaczej dobra robota i powodzenia dalej :)

PozdRawiam
UWAGA!
Czytanie bez zrozumienia może prowadzić do trwałych uszkodzeń samooceny i ośmieszenia.
Nie ryzykuj - skontaktuj się ze słownikiem lub polonistą.
Awatar użytkownika
Kocik
Gobliński jeździec

29 sty 2015, 8:24

Bardzo ładne konwersje i malowanie (zwłaszcza Umbaru) bardzo mi się podoba. Szatki ciekawe i tatuaże także fajne. Przy oczach bardzo podobają mi się te ?znaki?/tatuaże. Orki troszkę za czyste, ale gitara. Czekam na kolejne prace bo widzę, że temat trochę zasechł :)
Green Stuff - Ratunek Dla "Połamańców"
Awatar użytkownika
bonuspl

29 sty 2015, 19:12

Za niedługo skończę konwersję orka, jeszcze dwa i tu ich pokażę.
Dzięki za komentarz!
Awatar użytkownika
Kocik
Gobliński jeździec

30 sty 2015, 9:38

Dobra w takim razie czekam na orasy. A masz już plan co w nich będziesz zmieniał czy na przysłowiowym spontanie lecisz?
Green Stuff - Ratunek Dla "Połamańców"
Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

30 sty 2015, 10:07

@Bonus
Bardzo fajne malowania, już od jakiegoś czasu po CPM widzę, że masz talent i fajnie, że to idzie w dobrą stronę:) Bardzo fajne tatuaże na piratach, może nie są jeszcze takie jak docelowo być powinny, ale z czasem na pewno się poprawią :)

btw. nie chcesz jeszcze powiększyć kolekcji umbaru? :>

ODPOWIEDZ