Uściślenia sędziowskie - komentarze

"Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy Cię nie zdradzi".

Moderatorzy: Konradussss, TonyStark, Mnil

LoneWolf
Mistrz zardzewiałych zbroi

30 lis 2017, 21:24

Ja tam bym chciał pograć w najbliższym sezonie z tymi latającymi po 12 cali orkami/urukami/złymi ludźmi. Zawsze jakaś odmiana i świeżość.
Alexij
Nadzorca Trolli

30 lis 2017, 22:29

Zobaczymy, zobaczymy.
Pozdrawiam
Alexij
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

13 mar 2018, 10:09

Szanowni Sędziowie LO,

zgłaszam dwa tematy:

1/ Zasady wprowadzające, czyli jak grać w nasz system

Zgłaszam temat, który nurtuje mnie od jakiegoś czasu, a w ostatnim okresie spotykam się coraz częściej z zapytaniami w tej kwestii od nowych, lub też powracających graczy.

Otóż, uważam, że bardzo przydałoby się opracowanie w naszym ojczystym języku podstawowych zasad związanych z naszym systemem. Od tego, jak wybrać armię, po poszczególne fazy samej gry. To nie muszą być bardzo szczegółowe analizy, ale klasyczny poradnik, jak grać. Może być w formie tekstu, ale także bardzo przydałby się tutorial z nagranymi poszczególnymi aspektami gry.

Kończę (serio kończymy prace :)) na Mitril 2.0, gdzie jedną z bardzo widocznych zakładek będzie "Poradnik" - to jest miejsce, gdzie chciałbym, aby nowy gracz, powracający gracz znalazł wszystko co będzie mu niezbędne do rozpoczęcia zabawy w Lotra/hobbita, czy jak tam się teraz nasz system będzie nazywał.

Wiem, że za moment pojawi się nowy podręcznik i że warto na niego poczekać z oceną, jak wywróci system, ale umówmy się - pewnie będą zmiany, ale nie zaczniemy nagle grać na warbandy i mechanika systemu pozostanie ta sama.

Przygotowanie takiego materiału trochę potrwa - warto podzielić się, co kto przygotowuje, bo jeśli o to nie zadbamy, to boję się, że stracimy wielu potencjalnych graczy, którzy od nas oczekują takiego realnego wsparcia.

2/ Ujednolicone zasady scenariuszy

Fajnie byłoby opracować jedne zasady LO związane ze scenariuszami - albo gramy na oficjalne 12 GW, a jeśli widzicie niedociągnięcia, to wskazane byłoby opracowanie takich scenariuszy, po w chwili obecnej jest tak, że każdy ośrodek modyfikuje trochę po swojemu. To nie jest tak istotne, jak punkt 1/ w mojej ocenie, ale warto mieć temat na uwadze.

Czekam na Wasze stanowisko w temacie.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.
Awatar użytkownika
Godfryd
Poskramiacz pająków

13 mar 2018, 10:49

Kalinsie,

w tej chwili kończymy pracę nad czytelniejszym FAQ zespolonym z uściśleniami LO (tam gdzie GW się nie wypowiedziało) aby pozaklejać wszystkie luki w zasadach i nieścisłości.

Co do poradników wprowadzających- podrzuciłem Ci kiedyś zaczęty artykuł, postaram się pociągnąć temat żeby coś się pojawiło, myślę że sprawę omówimy w gronie sędziowskim.

W kwestii scenariuszów spawa jest bardziej skomplikowana, zwyczaj polski mówi, że scenariusze ustala sobie organizator turniejów. Fishpriest zaczął w zeszłym roku pracę nad przetłumaczeniem scenariuszów, mi również marzą się dwa PDFy- z podstawowymi scenariuszami i punktacją GW oraz punktacją, gdzie łatwiej o małe pkt- np. przegrywając lordsy 1 modelem przegrywamy małym a nie maską jak jest u GW (bo więcej zabitych to zawsze wynik do 0).

Dzięki za zgłoszone uwagi ;)

pozdrawiam
Nobody likes you, you're ugly and your mother dresses you funny. Now smile, you f*cking douche...
Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

13 mar 2018, 11:21

Godfrydzie,

mam artykuł zapisany w katalogu artów na Mitrila i jest on dobrym początkiem do tego, aby przygotować większy wprowadzający materiał - naprawdę tego bardzo brakuje, a już szczególnie brakować będzie na nowej stronie.

Co do scenariuszy, to tylko moja luźna uwaga i rozumiem też pozostawienie pewnej dowolności organizatorom. Jak pisałem powyżej - bardziej zależy mi na poradniku, wprowadzeniu do gry niż regulacji scenariusza, stąd proszę przegadajcie temat na forum LO.

Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

ODPOWIEDZ