| |
Przeglądasz: Mitril.pl » Armie
Dzisiaj jest Niedziela, 22 kwietnia 2018
Najnowsze artykuły
Mumak War Leader w preorderze...
Witajcie,Forge World realizuje kolejną z zapowiedzi i w pre-orderze...
1 2 3 4 5 6

Drodzy Gracze i Hobbyści,

zapraszamy do udziału w Comiesięczny Przegląd Malarski.

CPM to możliwość poprawy swojego rzemiosła malarskiego i szansa na pojedynki hobbystyczne z innymi.

Wszelkie szczegóły znajdziecie w artykule na stronie głównej i odpowiedniej sekcji forum.

Kuźnia Mitrila
Galeria


Mina Isengardu
od ~szymok

Ocena: 8.50
Komentarze: 9


Mordor Siege Bow
od ~Gula

Ocena: 9.20
Komentarze: 5


High elf
od ~Kostek.98

Ocena: 6.25
Komentarze: 7


propozycja Szpitalnika
od ~Krettisdead

Ocena: 4.25
Komentarze: 8


Balista Mordoru_rzut z boku
od ~Everybody

Ocena: 8.29
Komentarze: 8


Moje drugie pseudo NMM 2
od ~Nest

Ocena: 6.67
Komentarze: 6
Menu
Sonda
Po długim czasie część z graczy postanowiła przywrócić Ligę Ogólnopolską do stanu używalności - jak oceniacie ten pomysł?
Wszystkich głosów: 756

Armie

Wiele osób zastanawia się nad grą konną armią, a z racji tego, że często takową grywam spotykam się z pytaniami i prośbami o porady. Mimo, że nie uważam się za alfę i omegę w tym temacie, to jednak po roku grania takimi rozpiskami jestem w stanie dać Wam pewne rady dotyczące tego co robić, a czego unikać (grywam tylko Rohanem i Rivendell więc na tych armiach się skupię). Liczę, że osoby, które szukają odpowiedzi na takie pytania znajdą satysfakcjonujące odpowiedzi w tym artykule.

Enjoy ;)

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 825
Dodał: Garry
09.09.2016, 23:26

Długo zbierałem się żeby wreszcie napisać ten artykuł i w końcu udało się. Oto artykuł opisujący armię Gondoru w naszym bitewnym systemie. Poprzedni materiał o tej nacji miał już kilka lat, zaszło trochę zmian w systemie, doszły nowe profile więc postanowiłem opisać jak teraz wygląda sytuacja. Ponieważ nie każdy może dotrwać do końca artykułu to na wstępie chciałbym podziękować Fishpriestowi, Deghanowi i Godfrydowi za opinie i pomocne uwagi. Żeby nie gasić chęci przeczytania przydługim wstępem to w Tym momencie go skończę. Mam nadzieję, że Was nie zanudzę. ;)

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 2491
Dodał: Jakubikk
16.08.2016, 21:45

Witam!
W poniższym artykule postaram się przedstawić armię Shire, opisać jej zalety i wady oraz styl gry. Jeśli spodobała Ci się początkowa część książki Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia, klimat Shire oraz lubisz grać masowymi rozpiskami, to armia w sam raz dla Ciebie. Zapraszam do czytania!

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 1965
Dodał: Tyrsonn
27.12.2015, 16:03

Poniższy artykuł to w znacznej mierze moje przemyślenia dotyczące armii Azog Hunters, mające za zadanie pomóc innym graczom zainteresowanym objęciem dowództwa nad tą właśnie frakcją. Proszę by czytający brali pod uwagę fakt, iż na co dzień prowadzę w grze siły Eastern Kingdoms.

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 2693
Dodał: Tyrsonn
03.10.2015, 10:54

Daleko na wschodzie Śródziemia, gdzie nawet członkowie Białej Rady nie zwykli wybierać się podczas swych podróży, leżą krainy owiane mgłą tajemnicy. Mieszkający tam ludzie znani są jako Easterlingowie. Ich kultura, obyczaje, wreszcie religia pozostają tajemnicą dla Ludów Zachodu. Zupełnie inaczej ma się sprawa dokonań militarnych tychże plemion. Wojownicy z Rhun odgrywali bowiem istotną rolę w jednych z najważniejszych bitew świata. Gdy orkowie zawiedli to właśnie oni trwali przy Sauronie jeszcze na długo przed Wojną o Pierścień. Dzierżąc egzotyczny oręż, wykorzystując obce sposoby walki, a wreszcie bez wachania odpowiadając na wezwanie Czarnego Władcy są bez wątpienia jednymi z najgroźniejszych sług Nieprzyjaciela.

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 3183

Moria (kr. Khazad-dûm), Góra Gundabad, Góry Mgliste oraz Angmar to jedne z najbardziej interesujących, a zarazem najbardziej niebezpiecznych regionów Śródziemia. W naszym systemie obszar ten otrzymał całą masę różnego rodzaju modeli - pokraczne gobliny, potężne trolle, przerośnięte pająki, a nawet sam legendarny Balrog… Dokładny opis wszystkich profili możecie znaleźć w podręczniku Moria i Angmar. W ramach wstępu chciałbym nadmienić, że odpowiednio zbudowane i poprowadzone są one jednymi z najsilniejszych armii w Hobbicie/LotRze – a więc jeśli podobają Ci się mroczne klimaty wprost z pieczar Gór Mglistych, w łóżku przed snem liczysz gobliny, a Sauron dawno już Ci wręczył jeden ze swych „cudownych” pierścieni to dobrze trafiłeś wędrowcze. Poznasz wszystkie jednostki, ich przydatność, budowę rozpisek oraz taktykę wojenną!

Zapraszam do lektury artykułu.

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 2914
Dodał: Tyrsonn Ulvhjerte
20.01.2014, 00:17

Gdy wojska Ostatniego Przymierza świętowały okupiony znacznymi stratami tryumf nad Sauronem nikt nawet nie przypuszczał, że Północne Królestwo Ludzi, zwane Arnorem, szybko stanie się areną zaciekłych walk. Nikt nie przypuszczał, że Król Nazguli, zaufany Czarnego Władcy, posiada dość woli, by dalej siać terror i zniszczenie.
Zanim nad Arnorem zawisł cień Angmaru królestwo stanowiło licząca się potęgę. Ludzcy władcy władali ziemiami na północny wschód od Shire. Pobudowali wspaniałą, silną fortecę zwaną Furnost, a na południowych granicach postawili wieżę Amon Sul. Kraina władana przez potomków Numenorejczyków jaśniała wśród dzikich ostępów.

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 5167
Dodał: Tyrsonn Ulvhjerte
05.03.2013, 21:19

W czasach tak odległych, że dziś pamiętają je tylko nieliczni świadkowie, daleko na północy Eriadoru, istniała obok dumnego Arnoru mroczna kraina władana upiorną wolą i nikczemnością Króla Czarnoksiężnika. Wśród wysuniętych najdalej na północ szczytów wznosiła się złowroga, pełna mroku forteca Carn Dum, stanowiąca bastion mrocznych sił.

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 6640
Dodał: Ajas
01.08.2010, 21:44
Dunedainów zwano inaczej ludźmi z Westernesse pochodzą oni w linii prostej od Numenorejczyków – Królów Ludzi, którzy przeżyli katastrofę która spadła na zbuntowany Numenor pod koniec Drugiej Ery. W ramach podzięki za zasługi w walce przeciw pierwszemu Nieprzyjacielowi – Morgothowi otrzymali oni wyspę Elennę położoną na środku Morza Zachodniego.
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 13412
Dodał: Densetsu
09.06.2010, 09:53
Ogień w kominku wesoło trzaskał lekko rozświetlając, mały skromny pokój. Przez okno zaglądało słabe światło księżyca. Przed kominkiem na fotelu siedział mężczyzna w podeszłym wieku. Patrzył się na elfickie miecze zawieszone na ścianie. Wstał i zamknął okno, przez które wlatywał chłodny nocny wiatr. Drzwi się uchyliły. W nich stała mała dziewczynka, w nocnym ubraniu ze skórzaną laleczką w ręku. - Athana, jeszcze nie śpisz? - Zapytał się staruszek. Jego głos był łagodny i miły. - Dziadku nie mogę zasnąć. Opowiedz mi jakąś bajkę. - Odparła cichutko Athana - no dobrze - usiadł z powrotem na fotelu - usiądź mi na kolanach. O czym byś chciała posłuchać? - kto żyje tam na wschodzie dziadku? - Wskazała palcem na duża mapę nad kominkiem. - co to za kraj ? - Pytasz się o ludzi z Rhun? Zwą się Easterlingowi albo smagli ludzie. Stoczyłem przeciwko nim zaciekłą bitwę. Ciężko zbrojni, świetnie wyszkoleni i dobrze uzbrojeni byli przerażającym wrogiem. Nikomu nie życzę spotkania tych wojowników na placu boju. Siądź wygodnie i posłuchaj o tych niezwykłych ludziach.
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 8050
Dodał: Morgoth
24.02.2010, 19:41
W poniższym artykule postaram się jak najsumienniej przedstawić swoją ulubioną armię – armię Mordoru. Zawarłem w niej oczywiście sporo klimatycznych opisów krain i postaci znanych z Trylogii Tolkiena, ale przede wszystkim wiele informacji na temat odpowiednich jednostek i taktyk związanych z wykorzystaniem ich na polu bitwy. Na końcu artykułu zamieściłem kilka przykładowych rozpisek, które mam nadzieję, pomogą początkującym Lotrowcom w przygotowaniu armii do pierwszych starć. Mój opis będzie dotyczył army listów LO, ponieważ (i tu pewnie narażę się Ajasowi ;p ) uważam, że są dla tej armii ciekawsze. Dają po prostu więcej możliwości, nie tylko ze względu na większą dowolność przy tworzeniu rozpiski lecz także dzięki szerszej gamie jednostek do wykorzystania (mam tutaj oczywiście na myśli jednostki z WD). Na wstępie proszę Was – drogich Czytelników o cierpliwość i nie zrażanie się dużą ilością tekstu. Tyle słowem wstępu, czas wyruszyć w magiczną podróż do tej mrocznej krainy władanej przez wielkiego Czarnego Władcę - Saurona.
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 13060
Dodał: Isilheru
25.01.2010, 20:04
Witajcie!

Artykuł ten będzie traktował o leśnych elfach*. Postaram się w nim przybliżyć wam jak najlepiej taktyki i zagrania tejże armii. Mam nadzieję dać dobre podstawy wiedzy o niej początkującym, ale jestem pewien, że weterani też znajdą tu coś dla siebie. Miłego czytania!
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 13113
Dodał: Evilstasiu
14.01.2010, 23:24
Od prawie półtora roku zbieram figurki z armii Arnoru. Moja przygoda z nim zaczęła się dość przypadkowo. Wygrałem blisterek z drużyną dowodzenia i postanowiłem skompletować do niej zwykłych wojowników. Przez długi czas systematycznie powiększałem mój zbiór. Dopiero na ostatnim Bazyliszku zakupiłem ostatnią partię 12 wojowników. Dopiero od tego momentu mogłem zacząć grać Arnorem. Sprawia mi to dużo przyjemności, wygrałem tą armią swój pierwszy turniej, a na paru otarłem się o podium. Gdy wyciągam figurki na stół większość przeciwników z zaskoczeniem spogląda na nie, widząc je pierwszy raz w namacalnej rzeczywistości. Lista dostępnych jednostek zarówno na zasadach Ligi Ogólnopolskiej, jak i Legions of Middle-Earth, jest niewielka i ma nieduże różnice, dlatego postanowiłem opisać Arnor w obu systemach. Większość zdjęć pochodzi z zasobów własnych (co widać po malowaniu). Niestety z powodu braku odpowiednich figurek musiałem korzystać z internetu w przypadku łuczników Hobbistów, natomiast do zdjęć Dunedainów nie dotarłem. Zapraszam do lektury mojego artykułu.
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 8527
Dodał: DrJurek
10.01.2010, 13:23
1. Wstęp.
Gobliny z Morii ... istoty niezwykle tchórzliwe . Żyją pod ziemią. Siedzibą ich jest Khazad - Dum dawna stolica krasnoludzka . Są odważni jedynie w dużej liczbie . Samotnie uciekają z pola bitwy , aby skryć się w podziemiu i zaatakować pod osłoną nocy...

Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 9463
Dodał: Nigaz
27.12.2009, 01:06
Artykuł ten kieruję zarówno do początkujących graczy, którzy dopiero, co zdecydowali się grać tą armią jak i do weteranów. Nie owijając w bawełnę zapraszam do lektury.
Kategoria: Armie  |  
Odsłon: 12170
Strona: 1 | 2  »  
[strona 1 z 2 - wszystkich artykułów: 29]
Właściciel strony: Kalins

Grafika:

Realizacja: omnia.pl i Agencja Interaktywna Arcymedia CMS: omnia.CMS